Obranca Martin Fehérváry
Obranca Martin Fehérváry. Foto: tasr

Fehérváry sa pripojí k tímu SR, Haščák: Potrebujeme ho

K slovenskej hokejovej reprezentácii sa na MS vo Fínsku pripojí Martin Fehérváry. Obranca Washingtonu Capitals v noci na sobotu prehral so svojím tímom v 6. súboji štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL s Floridou Panthers 3:4 po predĺžení a klubová sezóna sa pre neho skončila.

Pre Fehérváryho pôjde o tretiu účasť na MS, predtým Slovensko reprezentoval na MS v Dánsku (2018) a v Košiciach (2019). Vedenie reprezentačného tímu podá podrobnejšie informácie o jeho príchode na sobotnom tréningu pred večerným duelom s Nemeckom. Podľa hovorcu SZĽH Petra Jánošíka „otázka už nie je, či sa pripojí, ale kedy a ktorý zápas stihne“, napísal na Twitteri.

Caps vypadli s víťazom základnej časti, držitelia Prezidentskej trofeje postúpili do 2. kola vyraďovačky prvýkrát od roku 1996. Fehérváry v noci na sobotu odohral takmer 21 minút, do štatistík si zapísal až tri mínusové body, sedem hitov a dve zblokované strely. V sezóne odohral celkovo 79 zápasov v základnej časti, ďalších šesť pridal v play off. Na konto si pripísal 8 gólov a 9 asistencií.

„Martin má záujem a záujem máme aj my. Ale najskôr musí prebehnúť telefonát s generálnym manažérom Washingtonu a potom oznámime, ako to dopadlo. Martina potrebujeme, uvidíme ako sa to bude odvíjať. Ak by mohol nastúpiť už proti Kanade bolo by to skvelé, ale nepredbiehajme,“ povedal pre slovenské médiá v dejisku asistent generálneho manažéra reprezentácie Oto Haščák.