Hráči Dukly Trenčín, foto:tasr

Trenčín zvíťazil v Košiciach, Detva privítala Nitu

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:0. Ich góly strelili Lukáš Paukovček, Juraj Bezúch a Oliver Okuliar, brankár Connor Lacouvee dosiahol prvé čisté konto v slovenskej extralige. Detva hostila na domácom ľade hokejistov z Nitry. V napínavom zápase rozhodli až samostnatné nájazdy, ktoré zvládli lepšie domáci. Detva zvíťazila 2:1 p.n.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 33. Paukovček (Ackered, Okuliar), 50. Bezúch (Starosta, Urban), 58. Okuliar (Valach, Ackered).

Sumár zápasu:

Prvá tretina priniesla najmä bojovný hokej, ale vďaka vylúčeniam nebola núdza ani o gólové príležitosti. V 6. minúte nevyužil dve sľubné šance hostí Bezúch a brankár Sedláček podržal košický tím aj krátko na to v ďalšom oslabení. Neskôr sa k presilovkám dostal aj košický tím, v závere prvej tretiny aj 86-sekundovej o dvoch hráčov, ale spolupráci domácich hráčov chýbal moment prekvapenia a veľká prekážka v zakončení bol aj pozorný brankár Lacouvee.

V úvode druhej časti neotvorili skóre Jenyš ani Okuliar. Hostia dostali v 32. minúte takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, v ktorej Paukovček uplatnil dôraz na bránkovisku a zblízka prekonal Sedláčeka – 0:1. V závere druhej časti sa Košičania dostali k ďalšej presilovke o dvoch hráčov, ale „vojaci“ sa ubránili. Hostia vstúpili do tretej tretiny lepšie, viac držali puk a častejšie sa hralo pred Sedláčekom.

V 50. minúte unikol domácej obrane Bezúch a poradil si aj s brankárom – 0:2. Košičania sa nevzdali, viac sa vrhli do ofenzívy, ale obrana Dukly im veľa nedovolila. V 55. minúte sa dostali k presilovke, ktorú zvýraznili hrou bez brankára, no ani v nej neskórovali. Naopak, Okuliar gólom do prázdnej bránky upravil na konečných 0:3.