HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín, foto:tasr

Slovan privítal Trenčín, Michalovce v súboji so Zvolenom

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšej domácej dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 4:3 po samostatných nájazdoch. Dukla Michalovce nestačila v súboji na domácom ľade Zvolenu a prehrala tak 3:5.

Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 4:3 pp a sn (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 6. Urbánek (O’Donell, Bortňák), 10. Bortňák (Urbánek), 30. Jendek (Sersen), rozh. sam. nájazd Urbánek – 7. Bezúch (Ackered), 28. Reddick (Okuliar, Chromiak), 29. Hecl (Bezúch)

Sumár zápasu HC Slovan – Dukla Trenčín:

Slovan otvoril skóre v 6. minúte, keď Urbánek v presilovej hre zužitkoval prihrávku spoza bránkovej čiary a prekonal Valenta. Hostia odpovedali už o niekoľko desiatok sekúnd neskôr a takisto v presilovke, v ktorej vyrovnal strelou z prvej Bezúch. Domáci si prinavrátili vedenie v polovici prvej tretiny a tentoraz sa presadili v oslabení, Urbánek a Bortňák si vymenili pozície z úvodného zásahu a druhý menovaný upravil na 2:1.

Trenčania otočili vývoj duelu v krátkom časovom slede v druhom dejstve. V 28. minúte najprv v ďalšej presilovke vyrovnal z dorážky Reddick a o minútu neskôr Bezúch našiel Hecla, ktorý švihom vystrelil a poslal hostí dokonca do vedenia. Radosť však Dukle vydržala iba 35 sekúnd, na 3:3 dal Jendek, s ktorého strelou zápästím si neporadil Valent.

Remízový stav vydržal celú tretiu tretinu. Neujali sa pokusy hosťujúcich Bezúcha ani Chromiaka, strelu druhého menovaného v poslednej minúte riadneho hracieho času vyrazil Parks a puk odpratal do bezpečia Valach. Rozuzlenie neprišlo ani v predĺžení, v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe domácich Urbánek.