eReport.sk
Dominik Hašek, foto:tasr

Fanúšikovia zúria pre Hašekovo pokrytectvo: Za Kazachstan a Francúzsko hrajú hráči z KHL! Čo ste teraz ticho?


Včerajším dňom odštartovala hokejová udalosť roka. V Českej republike sa začali majstrovstvá sveta. Tí najlepší z jedných krajín sa stretnú proti výberom tých najlepších z druhých krajín. Pre pretrvávajúcu vojnu na Ukrajine neuvidíme na turnaji výbery z Ruska a Bieloruska.

Okrem toho stopku štartovať na šampionáte dostali aj niektorí hráči, ktorí hrajú v ruskej KHL. Píšeme preto niektorí, lebo sa to zrejme týka iba Slovenska a Česka. Na majstrovstvách sveta štartuje aj výber Kazachstanu, ktorý je po väčšine zložený práve z hráčov pôsobiacich v ruskej lige. Medzi hráčmi Francúzska nájdeme Stephana Dá Costu, bezpochyby najväčšiu hviezdy tímu, ktorý, ale oblieka dres ruského Jekaterinburgu.

Kde je Hašek teraz?

Kde je Hašek teraz, keď za Kazachstan a Francúzsko hrajú hráči z KHL?” Pýtajú sa rozhorúčení fanúšikovia. Práve bývalý český hokejový brankár Dominik Hašek je najväčším kritikom hokejistov, ktorí hrajú v KHL. Hovorí, že svojim pôsobením v Rusku priamo podporujú vojnu na Ukrajine. Prečo je však teraz ticho?

Kéry kritizoval Hašeka

Na pokrytectvo legendárneho hokejistu upozornil aj koaličný poslanec Marián Kéry, ktorý uviedol historickú paralelu medzi tragickými udalosťami v dobe, kedy Dominik Hašek hral v kanadsko-americkej NHL.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pokrytecký Hašek?
  2. Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO

„Pýtate sa, že ak platí dvojitá optika v mnohých krajinách Európy (ktoré tiež odpísali svojich športovcov, hrajúcich v Rusku), prečo je potom akceptované pôsobenie napríklad ruských hokejistov v NHL? Prečo Američania a Kanaďania už dávno nevyhnali domov Ovečkina a spol.? A ešte politicky nekorektnejšie sa spýtam – keď USA spolu s koalíciou „ochotných“ viedli bez mandátu OSN vojnu proti Iraku, keď USA a NATO ničili vojenskými údermi vtedajšiu Juhosláviu, ozval sa civilizovaný svet a zakázal športovcom z USA a členských krajín NATO súťažiť o medaily v športových disciplínach? Mohli naši hokejisti, hrajúci v roku 2003, keď sa začala spomínaná vojna v Iraku, reprezentovať Slovensko na hokejových majstrovstvách sveta? Alebo českí hokejisti z NHL Česko? Keď USA vojensky napadli Irak, Dominik Hašek pokojne chytal za Detroit Red Wings v NHL. Ani brvou nehol, milióny dolárov, ktoré zarábal, by mu to nedovolili.” Povedal vtedy na adresu Hašeka Kéry.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fanúšikovia zúria pre Hašekovo pokrytectvo: Za Kazachstan a Francúzsko hrajú hráči z KHL! Čo ste teraz ticho?

Odoberať
Upozorniť na
50 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne