eReport.sk
Craig Ramsay a Miroslav Šatan, foto:tasr

Hráč z KHL v reprezentácii? Tu to nikto nerieši a hrá tu veľa Rusov, odkazujú Slováci z francúzskej ligy


Zdá sa, že slovenský hokejový zväz na čele so Šatanom a rovnako tak slovenské médiá a opoziční politici by si mohli brať príklad z Francúzov a mali by skoncovať s hystériou okolo hráčov z KHL.

Zatiaľ čo Slovensko hráči z KHL reprezentovať nemôžu, Francúzi zvolili iný prístup ako Slovenský zväz ľadového hokeja a jeho šéf Miroslav Šatana a na svetový šampionát do Česka svojho hráča z KHL bez problémov zobrali.

Problém pre Šatana, pre Francúzov ani náhodou

Francúzi patria medzi najväčších podporovateľov Ukrajiny, ale sami majú vo svojej hokejovej lige desiatky hráčov z Ruska. A pred pár dňami útočník Stéphane Da Costa pôsobiaci posledných šesť sezón v KHL ohlásil, že bude štartovať na májovom šampionáte v Česku za francúzsku reprezentáciu. Portál Nový Čas zaujímalo či aj francúzske médiá a verejnosť vo veľkom riešia návrat hráča z ruskej KHL Da Costu do reprezentácie, ako sa to deje na Slovensku alebo v Česku.

Francúzska hokejová federácia ešte donedávna zakazovala reprezentovať krajinu všetkým hráčom, ktorí pôsobili v ruskej lige. Podľa denníka L’Équipe však federácia v uplynulých dňoch zrejme prehodnotila svoj postoj. Už pred mesiacom vzbudilo pozornosť, keď sa Da Costa ocitol na širšej súpiske trénera Philippa Bozona pre nadchádzajúce majstrovstvá sveta.

„Hokej sa ešte nekončí. Svetový šampionát s francúzskym tímom sa blíži,“ napísal na sociálnej sieti bývalý hráč Ottawy Senators Da Costa. Zatiaľ čo slovenskí hráči vzhľadom na rozhodnutie Šatana a SZĽH nebudú na MS v Česku štartovať, Francúzi s tým problém zjavne nemajú. Písal o tom aj eReport.

Mohlo by vás zaujímať

Ako to vidia Slováci z francúzskej ligy

„Celú sezónu pôsobím vo francúzskej lige a musím povedať, že som na tému účasti hráčov z KHL nič nezachytil. Vôbec to médiá neriešia. Navyše v lige hrá množstvo ruských hráčov a nikomu to neprekáža. To len na Slovensku a v Česku je to téma,“ vyjadril sa pre Nový Čas slovenský brankár Marseille Marek Čiliak.

Podobne na túto tému reagoval aj útočník čerstvého majstra Rouen Dragons Milan Kytnár. „To, že sa Costa vracia do reprezentácie a pôsobí v KHL som spoluhráčom oznámil v kabíne ja. Vôbec o tom nevedeli. Naozaj nikto to nerieši či v médiach alebo medzi nami hokejistami. V súťaži hrá veľa Rusov a nikto sa nad tým vo Francúzsku nepozastavuje,“ reagoval Kytnár.

Zdroj: Nový Čas

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hráč z KHL v reprezentácii? Tu to nikto nerieši a hrá tu veľa Rusov, odkazujú Slováci z francúzskej ligy

Odoberať
Upozorniť na
29 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre