Hráči Michaloviec, foto:tasr

Nitra porazila Trenčín, Košice zosadili Michalovce z víťaznej vlny

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 46. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:1. Ukončili tým víťaznú sériu domácich, ktorá sa zastavila na čísle trinásť. Michalovce klesli v tabuľke na 3. miesto, Košičania sú naďalej na 8. priečke.

Na čele sa udržal Poprad vďaka domácej výhre 4:3 po predĺžení nad Detvou. Druhí Zvolenčania na neho strácajú jediný bod, keď aj oni vyhrali až po predĺžení v derby nad Banskou Bystricou 3:2. Víťazný gól strelil v 65. minúte Radovan Puliš. „Barani“ figurujú na poslednej priečke zaručujúcej účasť v predkole play off.

Miestenku v ňom si už zabezpečili deviate Nové Zámky vďaka triumfu nad jedenástym DVTK Miškovec 4:3 pp. Posledný Mikuláš natiahol sériu prehier na desať stretnutí, keď doma podľahol Slovanu Bratislava 1:4. Hráči piatej Nitry si pripísali tretí triumf v sérii po domácej výhre nad šiestym Trenčínom 3:1.