HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín, foto:tasr

Košice zvíťazili v derby nad Popradom, Slovan zdolal Trenčín

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zdolali v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy HC‘05 Banská Bystrica tesne 3:2 a zaznamenali druhý triumf za sebou.

O víťazstve domácich rozhodol gól Andreasa Štraucha 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Liptáci majú na konte 18 bodov a figurujú na poslednom mieste tabuľky. Hráči Slovana Bratislava zvíťazili doma nad Duklou Trenčín 4:3 a ukončili tak šesťzápasovú víťaznú sériu svojho súpera. Nitra zdolala v susedskom derby Nové Zámky (2:1), pre ktoré to bola už siedma prehra v sérii. Detva si odniesla tri body z ľadu DVTK Miškovec po triumfe 7:3.

Duel medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HKM Zvolen rozlúsklo až predĺženie, v ktorom rozhodol Dávid Šoltés o triumfe domácich 3:2. V derby uspeli Košice v Poprade 4:3, domáci dali všetky góly v presilovkách, no Košičania boli efektívnejší v rovnovážnom stave.