eReport.sk
Libor Hudáček, ktorý hral tiež v ruskej KHL, a to až za dva kluby. Foto: ig/khl

Manažér Matvejev: Keby slovenských hokejistov platili doma rovnako ako v KHL, hrali by na Slovensku


Slovenskí hokejisti chodia hrať do ruskej KHL napriek tomu, že si tak zatvárajú dvere do reprezentácie. Všetci dobre vedia prečo, lenže živiť rodiny sa musí, rovnako ako myslieť na budúcnosť, keď už nebudú hrať hokej a nevydajú sa ani na dráhu trénera či manažéra.

Byť odmietnutý reprezentáciou je sklamaním

Funkcionári Slovenského hokejového zväzu síce oficiálne nezakázali trénerom nominovať hráčov hrajúcich v KHL do reprezentácie na blížiaci sa svetový šampionát v Česku, každý ale veľmi dobre vedel, že ich tam pre záujmy a tlaky niektorých sponzorov zobrať nemôžu. A to napriek tomu, že oni s ruskou vojnou na Ukrajine nemajú vôbec nič spoločné. Nespochybniteľný je však fakt, že ak by si naši hráči zarobili aspoň podobné peniaze, aké dostávajú v ruskej KHL, mnohí by radšej zostali doma.

Vie to aj Andrej Matvejev, agent 30-ročného slovenského hokejového útočníka Michala Krištofa, ktorý Slovensko reprezentoval štyrikrát na majstrovstvách sveta a dvakrát na olympijských hrách, pričom bol súčasťou bronzového tímu v Pekingu. Matvejev podľa portálu sport24.pluska.sk kritizuje rozhodnutie zväzu o neúčasti hráčov z KHL v reprezentácii, ktoré označil za veľké sklamanie. Aj on priznal, že ak na Slovensku platili hokejistov ako v KHL, Michal Krištof hrá tam.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.

„Osobne mám k takýmto rozhodnutiam negatívny postoj, pretože Michal je profesionálny športovec, ktorý reprezentoval svoj tím už predtým. Ak by mu tímy zo slovenskej ligy vedeli dať rovnaký plat ako v KHL, tak by tam hral a mal by patričnú konkurenciu,“ citoval Matvejeva portál Metaraatings.ru.

„Profesionálny život každého športovca je krátky, každý sa potrebuje za krátky čas dostať do najlepšej ligy, zarobiť na seba a svoju rodinu. A pre každého je to veľká česť hrať za svoj národný tím a byť z neho odmietnutý je veľkým sklamaním,“ dodal Matvejev na adresu rozhodnutia SZĽH o zákaze štartu hráčov z KHL na majstrovstvách sveta v Česku. Michal Krištof odohral v KHL posledné dve sezóny. V tej prvej pôsobil v Admirale Vladivostok (v 46 zápasoch dal 7 gólov a zaznamenal 30 bodov), pričom uplynulú sezónu odohral za Soči s bilanciou deväť gólov a 32 bodov v 54 stretnutiach. V Soči bude pokračovať aj v nasledujúcej sezóne.

Zdroj: sport24.pluska.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Manažér Matvejev: Keby slovenských hokejistov platili doma rovnako ako v KHL, hrali by na Slovensku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej