eReport.sk
Marek Vašut Zdroj: YT

VIDEO Marek Vašut: Konšpirácie sa stávajú pravdou. Za dezinformácie označujú všetko, čo odporuje režimu


Termín konšpirátor sa dnes podľa Vašuta používa na všetkých, ktorí odporujú oficiálnym režimovým vysvetleniam. Tvrdí však, že po niekoľkých rokoch sa väčšina takzvaných konšpiračných teórií ukazuje ako pravdivá.

V online priestore sa nedávno objavila zaujímavá pasáž z jedného staršieho dielu YouTube podcastu s názvom V.O.X. TV, kde sa slávny český herec Marek Vašut pustil na tenký ľad, keď polemizoval o vzniku slovného spojenia „konšpiračná teória“ a vysvetlil, čo rozumie pod pojmom dezinformácie.

Účelovo vytvorené termíny

„Podľa môjho názoru sú dnes dezinformácie všetko, čo odporuje naratívom vládnucich elít. Za dezinformáciu je označené všetko, čo je v kontradikcii s názormi establišmentu (pozn. vládnucej triedy, politického režimu),“ myslí si Vašut.

Ešte viac ho však zaujíma fenomén takzvaných konšpiračných teórií. „Viete, kto toto slovné spojenie použil ako prvý? Použil to americký establišment vo chvíli, keď sa začali ozývať disentné názory na to, kto zavraždil J.F. Kennedyho. Asi v roku 1963 alebo 1964 sa v novinách v tejto súvislosti prvýkrát objavilo slovné spojenie konšpiračná teória. Dnes sa to používa ako označenie všetkých disentných teórií, ktoré odporujú oficiálnym režimovým vysvetleniam. A všetci ľudia, veriaci v konšpiračné teórie, sú zosmiešňovaní. Akurát, že sa po niekoľkých rokoch väčšina takzvaných konšpiračných teórií ukazuje ako pravdivá,“ upozornil slávny český herec.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Igor Bukovský
  2. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  3. Demokrati sa zlúčujú s mini stranou

Vašut ďalej uviedol, že ho ani tak nezaujímajú konšpiračné teórie, ale konšpiračná prax. „Keby ste pred desiatimi rokmi povedali, že nemeckú kancelárku Merkelovú odpočúvajú Američania, vysmiali by vás ako konšpirátora. Neskôr sa ukázalo (pozn. v r.2015), že to bola pravda. Zaujímavé na tomto príbehu je, že Merkelová vyhlásila (pozn. v r.2010), že multikulturalizmus je mŕtvy. Následne po prevalení aféry o odpočúvaní sa spustila migračná kríza a ona ich všetkých prijala. Ďalší príklad je očkovanie a covid. Dnes sa už vie, že lockdowny spôsobili omnoho väčšie škody ako keby neboli,“ skonštatoval.

Zdroj: YouTube

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Marek Vašut: Konšpirácie sa stávajú pravdou. Za dezinformácie označujú všetko, čo odporuje režimu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: