eReport.sk
Prezident SR Ivan Gašparovič (vpravo) prijal predsedu vlády SR Roberta Fica
Ivan Gašparovič a Robert Fico v júni 2014. Foto: tasr

Gašparovič: z NR SR sa stalo cirkusové šapitó a boxerský ring, kde sa na seba ľudia pozerajú s nenávisťou


Bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič sa pre českú ČT24 vyjadril k situácii na Slovensku po atentáte na premiéra Fica. Názorovo rozdelená krajina sa podľa neho v súčasnosti zjednotila. „Aj tí, ktorí mali úplne iné názory na Fica či politiku, si uvedomili, že to takto asi ďalej nepôjde. Slovensko je totálne rozdelené,“ povedal.

Bola to pre mňa veľká tragédia

Bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič sa pre ČT24 vyjadril, že si myslí, že pokiaľ nenastanú pooperačné komplikácie, malo by to s Robertom Ficom dobre dopadnúť. Názorovo rozdelená krajina podľa neho muža Ficovho formátu potrebuje vo funkcii premiéra viac ako inokedy.

„Bola to pre mňa veľká tragédia. Nielen z toho pohľadu, že sa niečo také v našej krajine ešte nestalo, ale aj preto, že sme s Robertom Ficom osobne spätí. Okrem faktu, že sme spolu mnoho rokov pracovali v politike, bol aj mojím študentom a poznám sa s jeho rodinou,“ povedal Gašparovič.

„Ak nenastanú nejaké pooperačné komplikácie, tak by to, zaplať pánboh, malo dobre dopadnúť. Všetci mu držíme palce, pretože najmä v dnešnej dobe Slovensko potrebuje premiéra formátu Roberta Fica,“ povedal Ivan Gašparovič.

Názorovo rozdelená krajina sa podľa neho v súčasnosti zjednotila. „Aj tí, ktorí mali úplne iné názory na Fica či politiku, si uvedomili, že to takto asi ďalej nepôjde. Slovensko je totálne rozdelené. Nielen politicky, ale v niektorých veciach k sebe občania necítia to, čo by mali, aj fyzicky. Myslím tým priateľstvo a pohodu. Tento trend sa týka nás všetkých a najmä politikov, ktorí sedia v Národnej rade,“ povedal bývalý prezident.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marek Vagovič. Foto: tasr
  2. Na snímke zľava predseda HLAS-SD Peter Pellegrini, predseda SNS Andrej Danko

Cirkusové šapitó a boxerský ring

Ivan Gašparovič viedol Národnú radu päť rokov. Aj preto cíti z aktuálnej situácie úzkosť. „Ťažko sa mi o tom hovorí, ale z Národnej rady sa stalo cirkusové šapitó a boxerský ring, kde sa na seba ľudia pozerajú s nenávisťou. A toto je výsledok dnešných dní,“ zdôraznil.

Privítal naopak iniciatívu súčasnej hlavy štátu Zuzany Čaputovej a jej nástupcu v úrade Petra Pellegriniho. „Bol som naozaj rád, že sa dokázali stretnúť, vystúpiť a povedať: „Ukončite hádky, neriešte problémy emotívne a hľadajte cesty k dohode.“

Gašparovič tiež pripomenul, že v posledných desiatich rokoch nezaznamenal schôdzku prezidentov s predstaviteľmi opozície alebo predstaviteľmi iných politických názorov. „Nechcem sa vyzdvihovať, ale ja som sa s nimi pravidelne stretával. Preto vyzývam, aby sme v tejto iniciatíve prezidentky a budúceho prezidenta pokračovali aj naďalej. Je to jediná cesta,“ odkázal Gašparovič.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gašparovič: z NR SR sa stalo cirkusové šapitó a boxerský ring, kde sa na seba ľudia pozerajú s nenávisťou

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: