HC'05 Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš, foto:tasr

Banská Bystrica porazila v dohrávke 8. kola Tipos extraligy Liptovský Mikuláš

Hokejisti HC‘05 Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

HC’05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. J. Sukeľ (Ďatelinka, Ihnačák), 40. Faško-Rudáš (Žiak), 46. Lamper (Kriška, Faško-Rudáš McShane (Tullio, Mezovský)

Sumár zápasu:

Banskobystričania majú dočasný domovský stánok na zvolenskom ľade a duel si tu rozohrali dobre. Už v štvrtej minúte sa ujali vedenia po prihrávke priebojného Ďatelinku, keď sa pred bránkou presadil pohotový Sukeľ. Hostia málo hrozili, dobrú možnosť mal Surový, vyprášil betóny Belányiho, v presilovke ešte neuspel z medzikružia McShane. Viac šancí si vypracovali ‚barani‘, ale Faško-Rudáš s Ihnáčakom sami pred Kozlom to prekombinovali, gólom neskončil ani prienik Ďatelinku, obranca Cardwell mieril z dolnej časti ľavého kruhu do žŕdky. Na začiatku druhej tretiny Liptáci vyrovnali v presilovke štyroch proti trom.

Z dorážky uspel bejzbalovým spôsobom McShane. V hre piatich proti piatim dominovali hokejisti spod Urpína, ale nepremieňali viaceré gólové príležitosti. Konkrétne Faško-Rudáš, Cardwell, Breton či Tamáši. Po nevyužitej početnej výhode hostí mali dve rovnaké možnosti Banskobystričania a na sklonku tej druhej, keď už Lipták Lištiak naskakoval na ľad z trestnej lavice, sa dokázal presadiť z kruhu švihom Faško-Rudáš – 2:1. V tretej tretine sa hosťujúci Portokalis rútil sám na Belányiho a hoci ho prekonal, gólman HC ’05 stihol puk ešte vyhrabať z čiary. Väčšia aktivita však bola na strane ‚baranov‘ a pretavili ju do tretieho zásahu.

Kriška spoza bránky našiel pred ňou voľného Lampera a ten nezaváhal. Štvrtý gól mali potom na hokejkách Sloboda, opäť Lamper a najmä Faško-Rudáš s Ihnačákom, ktorých bravúrne vychytal Kozel. Na opačnej strane sa zaskvel i Belányi pri tutovke Hunu zblízka. V závere Mikulášania odvolali brankára, hrali v šestici, no duel už nezdramatizovali.