HC Slovan - HC Košice, foto:tasr

Slovan privítal Košice, Detva zostrelila Banskú Bystricu

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v šlágri 44. kola Tipos extraligy nad Košicami 5:3. „Belasí“ vyhrali na domácom ľade po štyroch prehrách a zo štvrtého miesta tabuľky strácajú na vedúci Poprad dva body. „Oceliari“ figurujú na ôsmej priečke.

Východniari nastúpili na duel v špeciálnych dresoch s červeným krížom, ktoré majú ísť do dražby a výťažok následne pomôcť košickým nemocniciam a Červenému krížu, i keď pred začiatkom avizovali, že sa tak po niekoľkých sťažnostiach od ľudí nestane. HC 07 Detva vyhrala v utorkovom zápase vo Zvolene nad HC 05 Banská Bystrica 6:2.

Pred začiatkom druhej tretiny prezident Banskej Bystrice Juraj Koval a jeho syn, športový manažér Július Koval vyčítali rozhodcom neodpískaný zákrok Jendroľa na Tamášiho, takže arbitri sa ich rozhodli vykázať zo štadióna a prestávka sa natiahla na 40 minút.