Mladí Slováci nestačili na USA ani v druhom zápase a po prehre 2:7 budú hrať o bronzové medaily. Zdroj: IIHF.com

Mladí Slováci o zlato hrať nebudú. Po ďalšej vysokej prehre s USA zabojujú „iba“ o bronz

Slovenská hokejová osemnástka sa na svetovom šampionáte vo Fínsku senzačne prebojovala do semifinále, kde na ňu čakal súper z rangu najťažších – USA. S Američanmi prehrali vysoko aj v úvodnom zápase v skupine, ktorý skončil 0:9. Tentokrát to bolo o čosi lepšie, vysokej prehre sa však nevyhli ani tentokrát.

Americký tieň sme opäť neprekročili

Američania začali dôležitý zápas veľkým náporom, pretože naši mladíci hrali dosť ustráchane a prvý gól dostali už v 4. minúte. Po druhom sa začalo nad nimi zmrákať, mladí Slováci ale zlepšili svoju hru a zakrátko znížili. Do šatní tak na prvú prestávku odchádzali s veľmi prijateľným výsledkom. V druhej tretine nás hráči USA miestami rozobrali ako bicykel a nebezpeční boli najmä v presilových hrách, v ktorých nám strelili dva góly.

Mohlo by vás zaujímať:

Záverečná dvadsaťminútovka sa niesla v podobnom duchu ako tá druhá, teda že hráči USA mali viac z hry, ich gólostroj sa ale zastavil na čísle sedem. Konečné skóre zápasu na 2:7 v náš neprospech uzavrel v záverečnej minúte Tomáš Chrenko. Američania prestrieľali náš tím v pomere 40:22. Mladí Slováci tak rovnako ako vlani prehrali (1:7) v semifinále s USA a v súboji o bronz sa stretnú v nedeľu od 13.00 hod. buď s Kanadou alebo so Švédskom.