Hráči Liptovského Mikuláša, foto:ig/lip.mikulas

Liptovský Mikuláš privítal na domácom ľade hokejistov DVTK

Hokejisti DVTK Miškovec zvíťazili v utorňajšom zápase 39. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1. Maďarský tím dosiahol prvú februárovú výhru, v tabuľke zotrval na predposlednej 11. priečke. Liptáci sú beznádejne poslední s 18-bodovým mankom na DVTK.

Sumár zápasu

Prvá tretina súboja tímov z chvosta tabuľky priniesla síce vyrovnaný, ale nie príliš pekný hokej. Liptáci hneď v úvode nevyužili presilovku a v 7. minúte pykali, keď Walker prekonal Kozla strelou ponad lapačku. Domáci mohli odpovedať pri vylúčení Osterberga, ale ani druhá početná výhoda im nepriniesla gólovú radosť. V 10. minúte mali kus šťastia. Obranca štvrtej formácie Parobek pri avizovanom vylúčení Štraucha zastúpil brankára Kozla a obetavým zákrokom v poslednej chvíli zabránil, aby Miškovec išiel do dvojgólového vedenia.

V 27. minúte sa už hosťom podarilo odskočiť na dvojgólový rozdiel. Dobrú prácu Galanisza zužitkoval Magosi, ktorý mal hokejku v správny čas na správnom mieste a zblízka tečoval puk do bránky. Liptáci sa snažili niečo spraviť s nepriaznivým skóre, ale v koncovke nemali svoj deň. V 37. minúte sa dostal do samostatného úniku Vybiral, no Adorján ľavým betónom podržal svoj tím a následne nedovolil skórovať z dorážky Surovému.

V úvode záverečnej tretiny hráči Miškovca definitívne zlomili odpor súpera. V 43. minúte zvýšil náskok Göz a následne Galanisz korunoval svoj výborný výkon gólom v presilovke po teči Szirányiho strely. Liptákom sa v závere stretnutia po góle Štraucha podarilo prekaziť Adorjánovi radosť z čistého konta, na viac sa však už nezmohli.