eReport.sk
Robert Kaliňák a Matúš Šutaj Eštok, foto:eReport

AKTUÁLNE Stav premiéra Fica je stabilizovaný i keď vážny, Kaliňák hovorí o zázrakoch z rúk lekárov a personálu


Tlačová konferencia Z. Dolinkovej a R. Kaliňáka k aktuálnemu stavu premiéra R. Fica! Stav premiéra je stabilizovaný, i keď stále vážny. Kaliňák sa vyjadril aj k iniciatíve prezidentky organizovať okrúhly stôl. Vyjadril ľútosť, že iniciatíva k stretnutiu troch ústavných činiteľov neprišla zo strany prezidentky skôr.

Zuzana Dolinková uviedla, že ranné konzílium dnes zhodnotilo, že zdravotný stav premiéra je stabilizovaný. Avšak stále vážny. Operácia, ktorú lekári vykonali včera prispela k rekonvalescencii premiéra.

Robert Kaliňák hovoril o zázrakoch. Povedal, že videl niekoľko zázrakov pochádzajúcich z rúk a personálu Rooseveltovej nemocnice. Informoval, že premiér je pri vedomí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Atentátnik Juraj Cintula v rukách polície
  2. Na snímke zľava predseda HLAS-SD Peter Pellegrini, predseda SNS Andrej Danko

Hovoril aj o tom, čo sa bude ďalej diať v štáte. Na budúci týždeň budú minimálne dve zasadnutia vlády. Štát musí fungovať ďalej, vláda bude pokračovať v parametroch, ktoré nastavil premiér Fico. „Slovensko potrebuje zmier a pokoj,“ povedal minister obrany a ďalej: „Musíme všetko zmeniť, od základov, musíme demokraciu znova naučiť chodiť.“ Neočakáva prevoz premiéra do Bratislavy, jeho stav neumožňuje prevoz.

„Po streľbe bola prognóza zlá, podarilo sa aby sme stav zvrátili a stabilizovali,“ povedal ďalej Kaliňák.

Novinári sa ministra obrany pýtali aj na okrúhly stôl, ktorý organizuje prezidentka. Vyjadril ľútosť, že iniciatíva k stretnutiu troch ústavných činiteľov neprišla zo strany prezidentky skôr. Rozumie tomu, že teraz taká iniciatíva vznikla. Uviedol, že s prezidentkou bude telefonovať a prezradil aj to, že prezidentka sa pravidelne informuje o stave R. Fica.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

AKTUÁLNE Stav premiéra Fica je stabilizovaný i keď vážny, Kaliňák hovorí o zázrakoch z rúk lekárov a personálu

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: