Banska Bystrica, foto: tasr

Poprad rozdrvil Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica zaskočila Nitru

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš doma vysoko podľahli Popradu 1:11. Podtatranské derby sa v rámci 38. kola Tipos extraligy skončilo jednoznačne v prospech lídra ligy. Banská Bystrica nečakane zaskočila Nitru a porazila ju vysoko 7:0.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 1:11 (0:5, 1:0, 0:6)
HC‘ 05 Banská Bystrica – HK Nitra 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Sumár zápasu:  MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad

Súboj prvého s posledným mal jasného favorita a od začiatku i  jednoznačný priebeh. Po góle Petra Bjalončíka viedol Poprad 3:0 už v siedmej minúte. Do konca prvej tretiny pridal ešte ďalšie dva zásahy, oba padli v 12. minúte v rozpätí 12 sekúnd. V druhej dvadsaťminútovke hostia poľavili a Liptáci tretinu dokonca vyhrali zásluhou gólu Allana McShanea.

Do záverečnej časti však Popradčania nastúpili s odhodlaním vylepšiť si skóre a pridali ďalších šesť gólov. Kanaďan James Livingston si vylepšil svoje štatistiky najviac, zaznamenal celkovo dva góly a tri asistencie. Po dva góly pridali aj Bjalončík a Michael Vandas.