eReport.sk

Nezabudnite na svoje doklady


Blíži sa sezóna letných dovoleniek. Skontrolujte si preto platnosť vašich osobných a cestovných dokladov. Vybavovanie nových si nenechávajte na poslednú chvíľu. Môžete si totiž poriadne priplatiť.

K dispozícií je aj rezervačný systém

Klientske centrum Trnava – oddelenie dokladov je na Kollárovej 8. Ak potrebujete vystaviť doklady, môžete prísť kedykoľvek v čase úradných hodín alebo využiť rezervačný systém, ktorý umožňuje objednať sa na konkrétny deň a hodinu, vďaka čomu sa vyhnete čakaniu. Počet rezervácií na jeden deň je však obmedzený. Na rezerváciu netreba použiť elektronický občiansky preukaz. Musíte byť však dochvíľni. PIN kód, ktorý dostanete po úspešnej rezervácií, treba v deň rezervácie nutné zadať do kiosku vyvolávacieho systému. Následne obdržíte lístok s poradovým číslom. Tento PIN kód môžete v deň rezervácie použiť v časovom rozmedzí 15 minút pred a 15 minút po termíne rezervácie, potom stráca platnosť. 

Zvýšené poplatky

Pred cestami do zahraničia si vždy skontrolujte, aké požiadavky na cestovné doklady má daná krajina. Niektoré totiž vyžadujú, aby boli vaše cestovné doklady platné aj niekoľko mesiacov po vašom odchode z krajiny. Nesplnenie týchto požiadaviek by vám mohlo priniesť mnohé nepríjemnosti. Správne poplatky za vystavenie dokladov sa od 1. apríla 2024 zvýšili. Občan starší ako 16 rokov zaplatí za vydanie cestovného pasu do 30 dní 50 €, do 10 pracovných dní 100 € a expresné vyhotovenie dokladu do 2 pracovných dní stojí 150 €.

Občania od 6 do 16 rokov zaplatia za vydanie cestovného pasu do 30 dní  20 €. Do 10 pracovných dní 40 €, do 2 pracovných dní 60 €. Občan mladší ako 6 rokov zaplatí za vydanie cestovného pasu do 30 dní 12 €. Za vydanie dokladu do 10 pracovných dní 24 €, do 2 pracovných dní 36 €. Deti môžu do krajín Európskej únie a niektorých ďalších krajín cestovať s občianskym preukazom s fotkou, ktorý má platnosť dva roky. Cena za vyhotovenie takéhoto dokladu je 7€, za zrýchlené vydanie do 2 pracovných dní si priplatíte 20€.   

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nezabudnite na svoje doklady

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre