eReport.sk
Robert Kaliňák, foto:fb/r.k.

Kaliňák navštívil Fica v nemocnici: Minister zložil doktorom a zdravotníckemu personálu obrovskú poklonu


Minister obrany a blízky spolupracovník premiéra Roberta Fica, Robert Kaliňák bol dnes za zranenou hlavou vlády priamo v nemocnici. Fico sa stal v stredu obeťou atentátu, kedy ho 71-ročný strelec postrelil štyrmi ranami. Premiér v aktuálnych momentoch bojuje v banskobystrickej nemocnici o život.

O Fica sa podľa viacerých informácií starajú špičkoví lekári v Banskej Bystrici. Premiér od momentu, kedy bol v Rooseveltovej nemocnici hospitalizovaný, absolvoval už tri operácie.

„Zdravím priatelia, práve som sa vrátil z Banskej Bystrice, kde predseda vlády absolvoval druhú operáciu, ktorou verím, že sme sa opäť posunuli o malý krôčik k pozitívnej prognóze. Naďalej však platí, že najbližšie dva tri dni budú kľúčové pre zotavenie Roberta Fica, ktorého stav je stále veľmi vážny.“

Minister zložil doktorom poklonu

„Obrovská poklona a vďaka za profesionálnu prácu patrí celému tímu ľudí – lekárom, sestričkám, sanitárom, ktorí od stredy zachraňujú jeho život. Vláda Slovenskej republiky však musí pokračovať, a to v tempe, ktoré nastavil Robert Fico. Nasledujúci týždeň sa okrem riadneho zasadnutia vlády uskutoční aj mimoriadne zasadnutie k eurofondom.“ hovorí minister obrany.

Zdroj: fb/robertkalinak

Zvolanie okrúhleho stola

„Udalosť zo stredy tohto týždňa – atentát na predsedu vlády, tým najzásadnejším spôsobom znehodnotil kvalitu demokracie na Slovensku. Od parlamentných volieb spoločnosti chýba stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov, a preto rozumieme iniciatíve zvolania okrúhleho stolu predsedov parlamentných strán. Momentálne je však predseda strany SMER – slovenská sociálna demokracia Robert Fico v nemocnici.“ povedal Robert Kaliňák.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marek Vagovič. Foto: tasr

„Je nepochybné, že naša spoločnosť potrebuje zmier a vzájomný rešpekt, ale cesta k nemu nevedie cez falošnú politickú korektnosť. Kým sa nevysporiadame s rétorikou politikov, vybraných médií a novinárov, ktorá bola roky postavená na dennodennom označovaní Roberta Fica ako zločinca, mafiána, vraha, diktátora, Putinovho sluhu a zlo, ktoré treba zastaviť a oni urobia všetko preto, aby Robert Fico nevládol, nedá sa ísť ďalej. Sebareflexia je jediná cesta vpred – jedno úprimné prepáčte, pretože všetky tieto klamstvá sú hlavný dôvod, prečo dnes Robert Fico bojuje o život.“ dodáva Kaliňák.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák navštívil Fica v nemocnici: Minister zložil doktorom a zdravotníckemu personálu obrovskú poklonu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: