Martin Feherváry so spoluhráčmi, foto:tasr

Dobré správy pre reprezentáciu: Z NHL sa núka ďalšia posila!

Dobré správy pre reprezentáciu! Hokejisti New Yorku Rangers postúpili do semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL. Vo štvrtom štvrťfinálovom zápase zdolali Washington 4:2 a sériu vyhrali v najkratšom možnom čase. Obranca Capitals Martin Fehérváry, ktorý strelil jeden gól, tak môže posilniť slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta.

1. Becík šokuje
  2. Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO

Dobré správy pre reprezentáciu

Strelený gól nepomohol. Martin Fehérváry vyrovnal v 15. minúte svojím druhým gólom v play off na 1:1. Dvadsaťštyriročný zadák si nakorčuľoval do útočného pásma, dostal prihrávku od spoluhráča Alexeja Protasa a strelou z kruhu na buly prekonal Igora Šesťorkina v bránke Rangers. Washington sa dotiahol v prostrednej časti aj na 2:2. V úvode tretieho dejstva však poslal hostí opäť do vedenia Artemij Panarin a v poslednej minúte spečatil postup Rangers do prázdnej bránky Jack Roslovic. Fehérváry sa stal treťou hviezdou zápasu. Počas 20 minút a 20 sekúnd na ľade si okrem gólu pripísal aj plusový bod, tri strely na bránku a rozdal šesť bodyčekov. Nastúpil vo všetkých štyroch dueloch play off s bilanciou dva góly a jedna asistencia.

Zdroj: Ereport/hetrik.sk