Slovensko vs. USA, foto:tasr

Generálka na svetový šampionát slovenským hokejistom nevyšla, ako dopadnú na ňom?

Slovenskí hokejisti majú za sebou aj posledný zápas v príprave na svetový šampionát, ktorý sa bude konať v susednej Českej republike od 10. do 26. mája, pričom hrať sa bude v Ostrave a v Prahe. „Domácou“ halou našej reprezentácie bude Ostrava, kde sú už všetky zápasy Slovenska takmer vypredané. Generálka na šampionát nám ale podľa predstáv nevyšla.

Na Američanov sme nestačili

Slováci si v poslednom zápase zmerali v Bratislave sily s USA, lenže z úspešného výsledku sa netešili. Američanom sme podľahli 2:6, pričom z kratší koniec sme ťahali už v prvej tretine, ktorú sme prehrali 1:2 po naozaj parádnom góle Slafkovského, ktorý by ml byť na šampionáte našou najväčšou hviezdou. Slovákom sa síce podarilo zrovnať v druhej časti hry Cehlárikom na 2:2, lenže to bolo gólovo z našej strany všetko. Mužstvo USA, pre ktorý to bol jediný prípravný zápas pred šampionátom, naopak, vsietilo ešte štyri góly.

Za Slovensko nastúpili prvýkrát v záverečnej príprave obrancovia Martin Fehérváry, Peter Čerešňák, František Gajdoš a Patrik Koch a aj útočníci Viliam Čacho, Marko Daňo, Libor Hudáček či Juraj Slafkovský, takže i to mohlo zanechať na našej hre istý obraz. Horšie je, že v generálke nášmu tímu zabrala vlastne iba elitná prvá formácia, čo bolo na úspech proti Američanom žalostne málo. Slováci sa s Američanmi stretnú aj v základnej skupine MS, pričom ich vzájomný duel v Ostrave je na programe v pondelok 13. mája o 16.20 hod.

Slovensko odohralo v príprave pred MS spolu osem stretnutí, pričom dvakrát zdolali Švajčiarsko (3:0, 5:3), Nemecku najskôr podľahli 3:7 a následne ho porazili 5:4 po predĺžení, potom dvakrát podľahli Česku (2:4, 1:4) a vyhrali Poľskom 6:1. Ako dopadnú naši hokejisti v Česku? Káder máme najsilnejší za ostatné roky, tak už len dokázať to aj na ľade. Začíname v piatok 10. mája o 16.20 hod. zápasom proti Nemecku.