Slovenskí hokejisti na MS18 vo Fínsku FOTO TASR/AP

Slovenskí hokejisti do 18 rokov na bronz nedosiahli, so Švédskom prehrali 0:4

Mladí Slováci postúpili medzi elitné kvarteto na svetovom šampionáte osemnásťročných druhýkrát za sebou. Vlani vo Švajčiarsku prehrali s hokejistami Kanady v zápase o 3. miesto 3:4 po predĺžení.

Slovenskí hokejisti do 18 rokov obsadili na MS vo Fínsku konečné štvrté miesto a zopakovali tak svoje umiestnenie spred roka. V nedeľnom súboji o bronz v Espoo podľahli Švédsku 0:4, keď všetky góly inkasovali až v tretej tretine. Nenadviazali tak na medailové pozície slovenskej osemnástky zo šampionátov v roku 1999 (bronz) a 2003 (striebro).

Opäť štvrtí

Zverenci trénera Martina Dendisa držali s favoritom dlho bezgólový stav najmä zásluhou parádneho výkonu brankára Alana Lenďáka a obetavosti v defenzíve. O triumfe obhajcov striebra rozhodol až v 50. minúte útočník Lucas Pettersson a gólové poistky potom pridali Melvin Fernström, Alfons Freij a Victor Eklund. Slováci boli na strely aktívnejší 36:29, no ani raz nedokázali prekonať brankára Lovea Härenstama

Mohlo by vás zaujímať

1. Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO

Mladí Slováci postúpili medzi elitné kvarteto na svetovom šampionáte osemnásťročných druhýkrát za sebou. Vlani vo Švajčiarsku prehrali s Kanaďanmi v zápase o 3. miesto 3:4 po predĺžení. Tentoraz sa do bojov o cenné kovy dostali vďaka štvrťfinálovému triumfu nad Českom (3:2), v semifinále potom podľahli USA jednoznačne 2:7.