eReport.sk
Tipos extraliga, foto:tasr

HKM Zvolen porazil DVTK Miškovec, stali sa víťazmi základnej časti Tipos extraligy

Hokejisti HKM Zvolen si zaistili víťazstvo v základnej časti Tipos extraligy a získajú Pohár Dušana Pašeka. Podarilo sa im to vďaka piatkovému triumfu v predposlednom 49. kole nad DVTK Miškovec 8:3. Vyhrali piaty duel v sérii a pokorili métu 100 bodov.

„Nie je vôbec jednoduché vyhrať základnú časť, lebo vyrovnanosť tímov je veľká. Veľmi nás to teda teší. Rovnako i to, že máme už pohromade kompletný tím a chytili sme dobrú formu na konci tejto základnej časti. Zdolali sme priamych konkurentov o čelo tabuľky, čo nás vynieslo na prvé miesto,“ uviedol tréner Zvolena Peter Oremus, pričom vyzdvihol aj silu kolektívu, ktorý sa o tento čiastkový úspech v sezóne postaral: „Chcel som mať v tomto mužstve čo najviac chlapcov z okolia Zvolena. To sa podarilo, plus som doplnil káder hráčmi, ktorých sme si s kolegami vytypovali. Vytvoril sa tak dobrý kolektív, ktorý odvádza dobrú prácu. To však musíme ešte potvrdiť v play off.“

Víťazstvo v základnej časti Tipos extraligy 2020/2021 nenechala zvolenský tím chladným ani v šatni. Po piatkovom triumfe nad Miškovcom v nej bolo hlučno. „Zakričali sme si poriadne z plného hrdla. Všetci sú nadšení a ak takto pôjdeme aj do play off, tak máme veľkú šancu zabojovať o najvyššie priečky,“ dodal Bondra.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport