eReport.sk
Do ruskej KHL pribudnú od novej sezóny ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Ilustračné foto. Zdroj: tasr

Do ruskej KHL smerujú ďalší dvaja naši hokejisti. Jeden dokonca obliekal aj dres v NHL


Ohovárať a nadávať na ruskú najvyššiu hokejovú ligu KHL zrejme nestačí, pretože jej činovníkom sa darí lákať do nej stále nových a nových hráčov nielen z vrcholných európskych líg, ale dokonca aj z NHL. A výnimkou nie sú ani Slováci, ktorí do Ruska idú hrať hokej najmä preto, že chcú svoje rodiny do budúcna finančne zabezpečiť.

Tešia sa na Vladivostok a Nižnekamsk

Každý, kto chodí do práce tam nechodí iba preto, že ho baví, ale najmä preto, že v nej zarába peniaze. A čím viac, tým, prirodzene, lepšie. Výnimkou nie sú ani naši hokejisti, ktorí prijímajú ponuky z ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), teda po kanadsko-americkej NHL druhej najkvalitnejšej súťaže sveta. Do Ruska idú naši hokejisti hrať napriek tomu, že ich naši viacerí zväzoví funkcionári, bývalí hokejisti, ale aj niektorí fanúšikovia, potom už v reprezentácii nechcú. Kariéra profesionálneho hokejistu nie je dlhá, a tak hráči rozmýšľajú ako sa zabezpečiť na časy, keď už hrať nebudú.

Aj preto do Ruskej KHL majú smerovať ďalší dvaja Slováci, pričom jeden z nich aktuálne ešte pôsobí v NHL! Do KHL sa možno poberú aj ďalší, pretože viaceré hokejové ligy sa pomaly blížia ku koncu, a tak niektorí hráči už začínajú premýšľať nad pôsobiskami v budúcom ročníku. Portál sport25.pro podľa sport.24.pluska.sk informuje, že aktuálne majú mať celky z KHL záujem o dvoch Slovákov, ktorými majú byť útočník Miloš Roman z českého Třinca a obranca Patrik Koch z Arizony Coyotes.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pokrytecký Hašek?
  2. S odchodom Hegera sa problém nevyriešil!
  3. Pokrytecký Hašek?

Patrik Roman len pred niekoľkými dňami rozhodol gólom v predĺžení o postupe Třinca do finále českej extraligy, Patrik Koch v tomto ročníku odohral v drese Arizony Coyotes svoj premiérový zápas v NHL. Väčšinu času ale odohral na farme kojotov, kde počas 62 stretnutí nazbieral 15 bodov za 1 gól a 14 asistencií. O našich hokejistov majú mať podľa sport.24.pluska.sk záujem kluby Admiralu Vladivostok a Neftekhimiku Nižnekamsk.

Zdroj: šport24.pluska.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do ruskej KHL smerujú ďalší dvaja naši hokejisti. Jeden dokonca obliekal aj dres v NHL

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre