HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen, foto:tasr

Slovan nestačil na domácom ľade Zvolenu, rozhodli nájazdy

Hokejisti Zvolena zvíťazili v nedeľnom zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Slovana Bratislava 3:2 po nájazdoch. Hostia vyhrali po tretí raz za sebou a desiatykát bodovali.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 16. Šišovský (Urbánek), 38. Šišovský (Urbánek) – 17. Nuutinen (Puliš), 42. Kelemen (R. Bondra, Betker)

Sumár zápasu:

Domáci začali veľmi nedisciplinovanie a Zvolenčania mali v rozmedzí 2. a 12. minútou až tri presilovky, no príliš kombinovali a nedokázali ich premeniť. Slovanisti dostali početnú výhodu v 16. minúte prvej dvadsaťminútovky a hosťom udelili lekciu z efektivity, keď otvoril skóre Šišovský. Radosť im však nevydržala dlho, už o necelú minútu neskôr vyrovnal Nuuinen.

V úvode druhého dejstva sa dostal do dobrej šance Urbánek, ale Šišovského prihrávku nezužitkoval a neskôr sa nepresadil ani O’Donnell. „Belasí“ sa však dočkali v 38. minúte a opäť trafil bývalý útočník Zvolena Šišovský – 2:1. V závere druhej tretiny putoval na trestnú lavicu McPherson, domáci však jeho trest nevyužili, práve naopak. V závere presilovky Bondra vysunul Kelemena a ten efektným blafákom vyrovnal.

Duel dospel až do predĺženia, no ani tam sa nikto nepresadil, hoci mal Slovan v závere početnú výhodu štyroch proti trom. Bratislavčania neprekonali Rahma ani v nájazdoch, naopak, Nuutinen a Mikúš skórovali a zaistili Zvolenu druhý bod.