Prehra Liptovského Mikuláša s Detvou mala trpkú príchuť, hostia sa utrhli z reťaze

Hokejisti HC 07 Detva si v piatkovom zápase 40. kola Tipos extraligy schuti zastrieľali na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš, odkiaľ si odniesli vysokú výhru 9:2. Hostia sa tak po troch prehrách opäť tešili z víťazstva, Liptáci nebodovali štvrtýkrát v sérii.

Sumár zápasu

Detva nastúpila na ľade Mikuláša s novým brankárom Alexandrom Lazušinom s bohatými skúsenosťami z KHL, ktorý však nemal v prvej tretine veľa príležitostí ukázať svoje umenie. Naopak, o zaujímavé situácie sa starali jeho spoluhráči na druhej strane klziska. Úvodný gól dali už po 94 sekundách. Druhý útok sa natlačil pred bránku, Kozel Sýkorovu strelu len vyrazil a Downing dorazil puk do siete. O necelú minútu bolo 2:0, keď sa po podobnej situácii presadil Žilka. Tlak hostí pokračoval a tretí gól visel na vlásku. Domáci sa dostávali pred Lazušina len sporadicky. V polovici tretiny zvládli oslabenie, no v 15. minúte znovu inkasovali. Sýkora sa šikovne zbavil obrancu, natlačil sa pred bránku, kde dokonal jeho akciu Rymsha – 0:3. Liptáci mohli znížiť v 17. minúte, no Nemec brankára neprekonal.

Aj úvod druhého dejstva patril Detve, ktorá v 23. minúte využila presilovku. Po peknej kombinácii prišla tvrdá strela od modrej a Charbonneau dorazil puk do siete. Chvíľu na to sa na modrej čiare pekne uvoľnil Štrauch a spomedzi kruhov znížil, no hostí to nezastavilo a v 26. minúte viedli opäť štvorgólovým rozdielom. Charbonneau si z uhla nakorčuľoval pred Kozla a na dvakrát ho prekonal. Zápas sa nedostal ani do polovice a Kozel vyťahoval z bránky puk znova. Na 6:1 zvýšil tečom Čacho.