eReport.sk
Marek Bartánus, foto:tasr

Bartánus načal piatu stovku bodov vytúženým víťazstvom: Pomôže nám

Zápas 4. kola hokejovej Tipos extraligy proti Liptovskému Mikulášu bude pamätný pre útočníka HC Košice Mareka Bartánusa. Dvoma gólmi a jednou asistenciou nasmeroval svoj tím k prvému víťazstvu v sezóne a zároveň sa prehupol cez métu 400 bodov v najvyššej slovenskej súťaži.

Vrátil sa do známeho prostredia

Bartánus sa vrátil do košického klubu pred sezónou 2021/2022, v ktorej by mal byť jeden z lídrov. Počas kariéry už päťkrát získal extraligový titul a v tíme „oceliarov“ by mal byť líder na ľade aj mimo neho. Do sezóny vstúpil v sľubnej forme, keď má po štyroch zápasoch päť kanadských bodov. Tri z nich získal práve v piatkovom zápase s Liptovským Mikulášom (5:2), v ktorom Košičania zastavili sériu prehier na čísle tri. Pre Bartánusa to bol 701. zápas v extralige, v ktorom zároveň získal 400. bod.

Presadil sa dvakrát

„Nesledujem to, no keď sa to objavilo na informačnej kocke, tak som bol milo prekvapený. Som však najmä rád, že sme dvihli hlavy a dokázali sme vyhrať. Toto víťazstvo nám veľmi pomôže. Je pred nami ešte veľa práce, ale veľmi sa tešíme z tohto víťazstva, ktoré sme potrebovali ako soľ. Aj atmosféra v kabíne bude lepšia a už sa tešíme na ďalší zápas,“ povedal 34-ročný krídelník. Jeho dva góly prišli po clonení pred bránkou a zvýraznil nimi solídnu úspešnosť v presilovkách.

V prvej päťdesiatke

„Keď hráte presilovku, tak sa od vás očakávajú body. Presilovky nám pomohli k tomu, aby sme vyhrali zápas, ale dobre sme zvládli aj oslabenia. Po tom, ako sme sa dostali do vedenia, sme sa už upokojili. Verím, že tento zápas nám pomôže k tomu, aby opadla nervozita,“ uviedol útočník, ktorý je v súčte bodov zo základnej časti a play off priebežne na 42. mieste v historickom poradí extraligy. Po piatku má na konte 401 bodov, tesne pred ním je Ján Pleva (402) a prvú štyridsiatku uzatvára Henrich Ručkay (415).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bartánus načal piatu stovku bodov vytúženým víťazstvom: Pomôže nám

Hokej

Tipos liga

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php