eReport.sk
Miroslav Šatan FOTO TASR - Pavel Neubauer

Francúzi ukázali Šatanovi, ako sa to robí, do reprezentácie prizvali hráča z KHL


Francúzi šokovali svet a doslova ukázali Slovenskému zväzu ľadového hokeja na čele s Miroslavom Šatanom, ako sa robia suverénne rozhodnutia v prospech silného národného mužstva.

Francúzsky hokejista Stéphane Da Costa sa vracia do reprezentácie. Na svojom instagramovom účte oznámil, že sa v máji predstaví na majstrovstvách sveta v Česku. Da Costa nedostával v uplynulých dvoch rokoch pozvánky do národného tímu, lebo na klubovej úrovni pôsobí v ruskej KHL, kde oblieka dres Avtomobilistu Jekaterinburg.

Takto sa to robí

Francúzi doslova ukázali Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ako sa robia suverénne rozhodnutia v prospech silného národného mužstva. SZĽH totiž pri rozhodovaní sa o účasti hráčov z KHL dlho otáľal a vajatal. Nakoniec však podľahol tlaku progresívnych liberálov, keď oznámil neúčasť týchto hráčov v reprezentácii, oslabil tak mužstvo a vo svojom stanovisku s odôvodnením rozhodnutia dokonca zavádzal. Písal o tom aj eReport.

Da Costu, ktorý má za sebou šiestu sezónu v KHL, vylúčili z národného mužstva po ruskej vojenskej invázii na Ukrajinu. Francúzska hokejová federácia sa rozhodla zakázať reprezentovať všetkým hráčom, ktorí pôsobili v ruskej súťaži. Podľa denníka L’Équipe však federácia v uplynulých dňoch zrejme prehodnotila svoj postoj.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.

Už pred mesiacom vzbudilo pozornosť, keď sa Da Costa ocitol na širšej súpiske trénera Philippa Bozona pre nadchádzajúce MS (10. – 26. mája). V piatok 34-ročný útočník oznámil, že sa napriek vypadnutiu Jekaterinburgu v semifinále play off KHL (v siedmich zápasoch s Metallurgom Magnitogorsk) ešte jeho sezóna neskončila. „Hokej sa ešte nekončí. Svetový šampionát s francúzskym tímom sa blíži,“ napísal na sociálnej sieti bývalý hráč Ottawy Senators.

Skúsený center chýbal v národnom mužstve od augusta 2021, naposledy si za Francúzsko zahral na turnaji kvalifikácie ZOH 2022 v zápase proti Lotyšsku (1:2). Predtým sa predstavil na ôsmich svetových šampionátoch. „Les Bleus“ budú súperom Slovenska v ostravskej B-skupine MS 2024, vzájomný súboj je na programe 18. mája o 20.20 h.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Francúzi ukázali Šatanovi, ako sa to robí, do reprezentácie prizvali hráča z KHL

Odoberať
Upozorniť na
35 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre