eReport.sk
Tipos extraliga, foto:tasr

Poslanci schválili memorandum: Zahrá si Prešov extraligu?

Po zasadaní mestského zastupiteľstva je Prešov opäť bližšie k hokejovej extralige. Mesto Prešov a členovia predstavenstva extraligového klubu HC 05 Banská Bystrica podpismi memoranda deklarovali vôľu zabezpečiť všetky postupy potrebné pre účinkovanie prešovského klubu v extraligovej sezóne 2020/2021.

„Účastníci tohto memoranda týmto vyjadrujú svoju vôľu vykonávať všetky potrebné úkony na to, aby sa v hokejovej sezóne 2021/2022 hrala na zimnom štadióne v Prešove (ICE Aréna) najvyššia hokejová súťaž v SR, a to Tipos Extraliga. Účastníci tohto memoranda zároveň deklarujú, že v prípade úspechu tohto projektu majú záujem na tom, aby bol tento projekt realizovaný aj v nasledujúcich hokejových sezónach,“ uvádza sa v memorande. Memorandum najskôr schválila mestská rada, ďalší krok bol súhlas mestského zastupiteľstva. Poslanci napokon schválili pôvodné znenie s drobnými úpravami. V memorande napokon nefiguruje spoločnosť HC ’05 Banská Bystrica, ale zástupcovia mesta a fyzické osoby.

Podľa informácií denníka Korzár sú nimi členovia predstavenstva banskobystrického klubu Juraj Koval a Roman Porubský. Banskobystrický klub pritom nedávno dementoval špekulácie o odchode klubu do Prešova. Zatiaľ nie je jasné, ktorý klub príde s licenciou. „Náš záujem je, aby extraliga nebola v Prešove iba na jeden rok, ale na dlhšie. Dostali sme prísľub, že spravia všetko pre to, aby extraliga ostala v meste aj dlhšie,“ povedala primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci schválili memorandum: Zahrá si Prešov extraligu?

Hokej

Tipos liga

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php