Tomáš Vošvrda, foto:tasr

Vysoké víťazstvo Trenčína, Poprad v súboji o lídra so Slovanom

Hokejisti Dukly Trenčín deklasovali HC 07 Detva 8:1 v nedeľnom dueli 30. kola Tipos extraligy. Hostia prišli o sériu šiestich víťazstiev, resp. o 13-zápasovú sériu zápasov, v ktorých bodovali.

HC Dukla Trenčín – HC 07 Detva 8:1 (4:0, 4:1, 0:0)
Góly: 1. Hecl (Paukovček, Lemcke), 13. Bezúch (Valach, Paukovček), 13. Berisha (Chromiak, Rehuš), 14. Sádecký, 25. Okuliar (Chromiak, Kettunen), 28. Paukovček (Hecl, Rajnoha), 37. Ackered (Hecl), 39 Valach (Berisha)– 28. Čacho (Cox, Charbonneau)

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)  Góly: 12. Bjalončík (Matúš Paločko), 20. Svitana (Seigo, Haščák), 24. Haščák (Svitana, Drgoň), 59. Haščák – 35. O’Donnell (Urbánek, Štajnoch)

Sumár zápasu HK Poprad – HC Slovan Bratislava:

V 30. kole najvyššej slovenskej Tipos extraligy bol v znamení súboja o titul. HK Poprad privítal na domácom ľade HC Slovan Bratislava.

Súboj o prvenstvo

Priamy súboj o prvú priečku tabuľky medzi Popradom a Slovanom Bratislava poznačili početné zranenia na oboch stranách. Na otvárací gól sa čakala do 12. minúty. Mladík Noskovič v bráne Slovana si nedal pozor na bekhendovú dorážku Bjalončíka a puk si pomedzi betóny našiel cestu do siete. V jednom zo súbojov sa zranil hosťujúci bek Bačík, ktorý ale zaťal zuby a v zápase pokračoval. Domáci udreli po druhý raz v závere prvého dejstva. V presilovej hre presne namieril aj s prispením teču brániaceho hráča Patrik Svitana – 2:0.

Úradovali Haščák so Svitanom

V druhom dejstve pokračovali v dobrom výkone domáci Popradčania, ktorí ho korunovali v 24. minúte. Haščákovi nabil Svitana a Noskovič sa k vzdialenejšej žrdi presunul neskoro – 3:0. Hostia bojovali o návrat do zápasu. Iskru nádeje vykresal v 35. minúte legionár O’Donnell, ktorý sa presadil v presilovej hre.

Dráma až do konca

Záverečná tretina sa niesla v znamení taktiky. „Kamzíci“ hrali účelne s cieľom udržať si dvojgólový náskok. Víťaznú poistku mohol pridať pár minút pred koncom riadnej hracej doby Svitana. Noskovič sa ale prezentoval efektívnym zákrokom. Dráma tak pokračovala ďalej. Slovan odvolal brankára a skúsil to v šestici. Víťazstvo Popradu spečatil do prázdnej bránky najlepší strelec súťaže Marcel Haščák, ktorý má na konte už 27 gólov.