eReport.sk
Miroslva Šatan, Ivan Štefanec Zdroj: tasr/koláž eReport

Hráči z KHL dostali stopku, Štefanec sa vytešuje. Šatan však o dôvodoch nehovorí pravdu, usvedčil ho Valábik


Vyjadrenie Valábika ohľadne hráčov z KHL je v priamom rozpore so stanoviskom SZĽH a zdá sa, že bývalý hokejista nechtiac odhalil nepravdivú argumentáciu hokejového zväzu a usvedčil Šatana z klamstva.

Dnes sme sa dozvedeli rozhodnutie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v prípade hokejistov pôsobiacich v ruskej KHL. Reprezentovať Slovenskú republiku na majstrovstvách sveta nebudú. S výsledkom je nadmieru spokojný europoslanec za KDH Ivan Štefanec, ktorý sa presne o to usiloval. SZĽH na čele s Miroslavom Šatanom však vo svojom stanovisku s odôvodnením rozhodnutia zavádza.

Smutná správa pre hokejových fanúšikov

Po dlhom čakaní sa dnes hokejoví fanúšikovia dozvedeli nemilú správu. SZĽH v stanovisku uviedlo, že hráči pôsobiaci v KHL nebudú súčasťou reprezentácie na hokejových mastrovstvách sveta v Českej republike.

V stanovisku SZĽH sa okrem iného uvádza: „… vzhľadom na to, že súčasní slovenskí reprezentanti pôsobiaci v KHL z rôznych dôvodov – či už zdravotných, osobných, rodinných alebo iných – nie sú pred vrcholom sezóny k dispozícii pre potreby národného tímu, pre Výkonný výbor SZĽH a slovenskú reprezentáciu je táto téma pre majstrovstvá sveta 2024 uzavretá.“

SZĽH sa teda akože zbavilo zodpovednosti a neúčasť hodilo na samotných hráčov z KHL a ich nedostupnosť. A to nie je veľmi pekné a ako sa dozvieme ďalej, zdá sa, že ani pravdivé.

Pripomeňme si, že podľa nedávneho prieskumu viac ako 63 percent Slovákov súhlasilo s tým, aby slovenskí hokejisti pôsobiaci v ruskej KHL mali možnosť reprezentovať Slovenskú republiku. Zdá sa však, že Šatanovi a SZĽH 63 percent buď nepostačuje alebo im jednoducho ukázali prostredník.

Natešený protislovenský Štefanec

Z rozhodnutia sa na sociálnej sieti radoval europoslanec Štefanec: „Moja iniciatíva v Európskom parlamente padla na úrodnú pôdu. Zväzu toto rozhodnutie trvalo dlhšie (a v odôvodnení je všetko možné, len nie odmietnutie vojnových zločinov), ale ich rozhodnutie vítam. Aj vďaka tomu sa ukazuje, kam chceme patriť a čo zastávať.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. S odchodom Hegera sa problém nevyriešil!
  2. Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.

Štefanec je známy svojim dlhodobým angažovaním sa v politikách, ktoré idú proti záujmom SR. Kontroverziu vyvolal aj začiatkom roka, keď neuposlúchol svoju domovskú stranu KDH, v rozpore s rozhodnutím predsedníctva strany sa spojil s progresívcami a v Europarlamente inicioval rezolúciu odsudzujúcu snahy vlády meniť trestné právo a zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. V minulosti dokonca hlasoval za Istanbulský dohovor.

Opoziční poslanci spoločne proti hráčom z KHL

Tentokrát sa spolu s ďalšími slovenskými opozičnými europoslancami spojil v ťažení proti hráčom z KHL. Všetci v otvorenom liste vyzvali prezidenta SZĽH Miroslava Šatana, aby zväz zakázal hráčom z KHL účasť v národnej reprezentácii.

„Európsky parlament zaradil Rusko za svoje zločiny na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. Pôsobením v KHL, ktorá je politicky zneužívaná na propagandistické účely, sa niektorí slovenskí hokejisti stali v lepšom prípade naivnými bábkami režimu, v tom horšom predĺženou rukou ruskej propagandy,“ uvádza sa v spoločnom liste, ktorý okrem Štefanca podpísali aj Vladimír Bilčík (nezávislý/EPP), Lucia Ďuriš Nicholsonová (nezávislá/RE), Martin Hojsík (PS/RE), Eugen Jurzyca (SaS/ECR), Miriam Lexmann (KDH/EPP), Peter Pollák (hnutie Slovensko/EPP) a Michal Wiezik (PS/RE).

Valábik usvedčil Šatana z klamstva

Pochybnosti však vzbudzuje aj postup SZĽH. V rozhodnutí nepozvať hráčov z KHL totiž podľa všetkého zavádza. To aspoň vyplýva z vyjadrenia Borisa Valábika. Valábik v tejto súvislosti pre TVnoviny uviedol, že sa našlo zopár výnimiek hráčov KHL, ktorí boli ochotní reprezentovať. „Ostali tam dvaja, traja, ktorí by mali záujem reprezentovať. Bude to na rozhodnutí SZĽH, či pôjde cestou, že záleží na výkone, alebo či sa rozhodnú, že do toho nepôjdu. Do toho, či by mali ísť, alebo nemali, sa už miešať nebudem. Nie som v pozícii, aby som o tom rozhodoval, alebo vedel niečo zmeniť. Myslím si, že zväz sa už rozhodol, že tých hráčov jednoducho nepozve,“ dodal v rozhovore uverejnenom ešte pred samotných rozhodnutím SZĽH.

Vyjadrenie Valábika je v priamom rozpore so stanoviskom SZĽH, v ktorom zväz hádže vinu na samotných hokejistov z KHL. Zdá sa teda, že bývalý hokejista nechtiac odhalil nepravdivú argumentáciu hokejového zväzu a usvedčil Šatana z klamstva. Dvaja až traja hráči totiž k dispozícii boli a chceli reprezentovať. Zväz však rozhodol inak a skutočné dôvody sa snaží pred verejnosťou zatajiť.

Zdroj: Facebook – Ivan Štefanec, TVnoviny

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hráči z KHL dostali stopku, Štefanec sa vytešuje. Šatan však o dôvodoch nehovorí pravdu, usvedčil ho Valábik

Odoberať
Upozorniť na
101 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre