eReport.sk
Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO
Marián Kéry. Foto: tasr

Kéry sa pýta: Kde bol Hašek v roku 2003, keď USA napadli Irak?


Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Marián Kéry (Smer-SD) si v príspevku na sociálnej sieti kladie otázku, kde bol Dominik Hašek v roku 2003, keď Spojené štáty Americké napadli Irak?

Kéry sa pýta

Kéry, tým chce poukázať na to, že legendárny český hokejista Dominik Hašek patrí medzi najväčších kritikov nielen Ruska, ale aj hráčov, ktorí aktuálne v ruskej hokejovej lige hrajú. Okrem toho označuje kanadsko-americkú profiligu NHL tým, že nezakázala v jej súťaži hrať ruským hokejistom, že podporuje vojnu na Ukrajine.

Kde bol Hašek?

„Tohtoročné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia v Českej republike, sa pomaly blížia. Aj slovenská hokejová reprezentácia už bude pomaly uzatvárať nominačnú súpisku. Miesto pre našich hokejistov, hrajúcich v kluboch KHL, sa v nej však opäť nenájde. Vraj pre to, lebo hlas ľudu kričí, že kto hrá v ruskej hokejovej súťaži (a to zďaleka nemusí byť len ruský klub), podporuje ruskú vojnu na Ukrajine. Máte pocit, že je to ťahanie politiky do športu a úplná strata súdnosti, či miery pre spravodlivosť?” Hovorí poslanec.

„Pýtate sa, že ak platí táto optika v mnohých krajinách Európy (ktoré tiež odpísali svojich športovcov, hrajúcich v Rusku), prečo je potom akceptované pôsobenie napríklad ruských hokejistov v NHL? Prečo Američania a Kanaďania už dávno nevyhnali domov Ovečkina a spol.? A ešte politicky nekorektnejšie sa spýtam – keď USA spolu s koalíciou „ochotných“ viedli bez mandátu OSN vojnu proti Iraku, keď USA a NATO ničili vojenskými údermi vtedajšiu Juhosláviu, ozval sa civilizovaný svet a zakázal športovcom z USA a členských krajín NATO súťažiť o medaily v športových disciplínach? Mohli naši hokejisti, hrajúci v roku 2003, keď sa začala spomínaná vojna v Iraku, reprezentovať Slovensko na hokejových majstrovstvách sveta? Alebo českí hokejisti z NHL Česko? Keď USA vojensky napadli Irak, Dominik Hašek pokojne chytal za Detroit Red Wings v NHL. Ani brvou nehol, milióny dolárov, ktoré zarábal, by mu to nedovolili. Ale teraz je z neho jeden z najväčších moralizátorov,” pýta sa Kéry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Becík šokuje

Poslanec Národnej rady na adresu Hašeka dodáva a poukazuje na to čo povedal. „Keď dnes pracuje v Rusku deväť slovenských hokejistov hrajúcich v KHL. Znamená to, že o deväť viac Rusov môže bojovať a zabíjať na fronte, alebo o deväť viac Rusov robí teroristické zločiny v Európe. Alebo o deväť viac Rusov pracuje v továrni na výrobu munície. O tomto rozhodli svojím postojom vaši poslanci, ktorých ste si zvolili,“ povedal bez hanby na margo našich chalanov pôsobiacich v KHL.”

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kéry sa pýta: Kde bol Hašek v roku 2003, keď USA napadli Irak?

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre