eReport.sk
Erik Kaliňák (Smer-SD). foto: youtube.com

E. Kaliňák: Médiá prestali byť rozhodcami, začali byť účastníkmi zápasu. Aj to prispelo k polarizácii spoločnosti


Čo povedal Erik Kaliňák v TA3? Mladý politik hovoril o polarizácii spoločnosti. Kto ju spôsobil? Podľa neho prispeli aj médiá. Tie by mali byť rozhodcami. Stali sa z nich však účastníci zápasu. Začali hrať za jednu zo zúčastnených strán.

Čo povedal Erik Kaliňák v TA3?

Zostrih výrokov E. Kaliňáka v TA3. Zdroj: FB E. Kaliňáka

Erik Kaliňák hovorí o polarizácii spoločnosti. Pripomína, že na tento problém opakovane upozorňoval. Je presvedčený, že k polarizácii dochádzalo práve pre nevyváženosť informácií v mediálnom priestore.

Podľa neho, v tomto smere na Slovensku chýba akýsi rozhodca, ktorý médiá upozorní, že už prešli cez čiaru. Podľa neho médiá by takými rozhodcami mali byť. Médiá na Slovensku však prestali byť rozhodcami, začali sa zúčastňovať toho futbalu a začali dokonca kopať za jednu zo strán.

Mladého ľavicového politika vyrušujú aj niektoré titulky novín. Napríklad tento: „Jedna strana má pravdu, ale tá druhá má väčšinu.“ Aj takéto titulky vedia niektorých ľudí „vyhecovať“ k takým činom, aký sa stal. Pretože také titulky utvrdzujú niektorých jedincov, že len oni sú nositelia pravdy.

„Keď sa premiér Fico označuje za Adolfa Hitlera, to už niekam smeruje,“ hovorí mladý politik. Upozornil, že štvanie médií urobilo z pacifistu, ktorým predtým útočník bol, extrémistu. Podľa E. Kaliňáka je jasné, čitateľom ktorých médií útočník bol.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

E. Kaliňák: Médiá prestali byť rozhodcami, začali byť účastníkmi zápasu. Aj to prispelo k polarizácii spoločnosti

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: