eReport.sk
Tandem hrôzy
Igor Matovič a Eduard Heger. Foto: tasr

Pellegrini vyzval na upokojenie, aby strany zastavili kampane. OĽaNO a Demokrati pokračujú!


O tri týždne sa rozhodne, kto nás bude zastupovať v Bruseli. Čakajú nás voľby do Európskeho parlamentu. Väčšina politických strán ohlásila, že vzhľadom na udalosti zo stredy, zastavujú predvolebnú kampaň. Motiváciou je celkové upokojenie situácie na Slovensku. Nie všetci však mienia s kampaňou prestať.  

Pellegrini vyzval na upokojenie

Vzhľadom na hroznú udalosť zo stredy, kedy útočník spáchal atentát na premiéra Slovenska Roberta Fica, väčšina politických strán oznámila, že utlmuje predvolebnú kampaň. Budúci prezident Peter Pellegrini vyzval na upokojenie v spoločnosti.

Stretol sa dokonca aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a po stretnutí vydali spoločné vyhlásenie. Peter Pellegrini povedal: „Kampaň úplne prirodzene so sebou prináša konfrontáciu, vyhraňovanie a vzájomné obviňovanie sa politikov. Ale ďalšia konfrontácia je to posledné, čo dnes Slovensko potrebuje. Preto vás prosím, prerušte predvolebnú kampaň aspoň do okamihu, keď sa situácia upokojí a keď budeme vedieť viac o vyšetrovaní tohto ohavného činu.“

Matúš Šutaj Eštok na štvrtkovej tlačovej besede, za stranu Hlas-SD vyhlásil: „My utlmíme naše predvolebné kampaňové aktivity určite na najbližšie obdobie. Chcem vyzvať aj ostatné politické strany v rámci utlmenia spoločnosti.“

K upokojeniu situácie a zastaveniu kampaní vyzvali aj opoziční lídri. Strana PS prostredníctvom Michala Šimečku komunikuje, že predvolebnú kampaň zastavujú s okamžitou platnosťou. Podobné vyhlásenie vydal aj Milan Majerský z KDH.

Nie všetci to tak cítia

Od kampane očividne nemieni ustúpiť hnutie Slovensko (OĽaNO), Demokrati a hnutie Republika.  

Ako informujú Aktuality, nie všetkým sa myšlienka na obmedzenie kampane pozdáva. „Demokrati, Republika a Slovensko (bývalé OĽaNO) hovoria, že v kampani chcú pokračovať. Líder eurokandidátky hnutia Slovensko Peter Pollák povedal, že aktivity nateraz prerušil, no plánuje v nich pokračovať.

„My sme prerušili kampaň včera aj dnes, a teda hovorím o mojej osobnej kampani, lebo v hnutí ešte budeme o tom hovoriť. Ale ja som pripravený od zajtra ísť znova do terénu a robiť všetko pre to, aby sme v týchto voľbách uspeli. Súčasťou každých volieb je kampaň, tak to je prirodzené. Ak Pellegrini dokáže vybaviť to, aby sa preložili voľby, budem za, ale to sa mu asi nepodarí,“ povedal Pollák.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marek Vagovič. Foto: tasr

Ani Demokrati nemieni utlmiť svoje aktivity. V deň útoku zrušili plánovanú diskusiu, no Naď hovorí, že pokračujú. Podľa neho je teraz dôležité ísť medzi ľudí a „upokojiť ich“.

„Budeme úplne slušne a otvorene komunikovať s ľuďmi. Ak si pán Pellegrini myslí, že teraz sa všetky opozičné strany prestanú snažiť o to, aby sa dostali do Európskeho parlamentu, a kampaňovať bude iba vláda formou tlačových konferencií, to asi nie je úplne realistická predstava. Čiže naša kampaň pokračuje. Nikdy nebola nenávistná a nebude nenávistná, bola slušná a bude odborná tak, ako bola doteraz,“ povedal líder kandidátky Naď.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini vyzval na upokojenie, aby strany zastavili kampane. OĽaNO a Demokrati pokračujú!

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: