eReport.sk
Obranca Erik Černák (v strede) z Tampy Bay Lightning, napokon na svetový šampionát do Česka nepocestuje. Zdroj: TASR/AP

Radosť hokejových fanúšikov bola predčasná, Erik Černák nás na svetovom šampionáte neposilní


Hokejové Slovensko ešte pred pár dňami žilo kauzou nenominácie našich hráčov nastupujúcich v ruskej KHL na svetový šampionát v Česku. Tú mala ako-tak prekryť účasť slovenských hviezd hrajúcich v severoamerickej NHL. Slovákom sa síce na majstrovstvách črtala doslova hviezdna obrana, lenže jedno očakávané ohnivko v nej bude chýbať.

Dôvodom je zranené rameno

Kto sa už-už tešil, že Slovensko bude mať na svetovom šampionáte doslova hviezdnu obranu, ten bude zrejme trochu sklamaný. Erik Černák, stabilný pilier obrany Tampy Bay Lightning slovenskú hokejovú reprezentáciu na nadchádzajúcich MS v Prahe a v Ostrave neposilní. Dôvodom je jeho nedoliečené zranenie ramena. Smutnú správu pre našich fanúšikov potvrdil v stredu 1. máj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Mohlo by vás zaujímať:

Už krátko po vyradení Tampy vo štvrťfinále Východnej konferencie s Floridou Panthers 1:4 na zápasy zámorské médiá informovali, že 26-ročný obranca dohrával play-off so zranením ramena, ktoré utrpel v druhom zápase série. Černák v tejto sezóne odohral 69 zápasov v základnej časti so ziskom 13 bodov (2+11). V nej vynechal niekoľko stretnutí pre zranenia v hornej časti tela, respektíve pre chorobu. V piatich dueloch play off série si pripísal jednu asistenciu.

Zdroj: spravy.rtvs.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radosť hokejových fanúšikov bola predčasná, Erik Černák nás na svetovom šampionáte neposilní

Aktuálne v športe

Futbal, hokej