eReport.sk
Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian,
Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian, foto:tasr

JDS negatívne vníma opätovné rozdúchavanie vášní niektorými denníkmi a televíziami


Jednota dôchodcov hovorí najmä o Denníku N, SME, Markíze ale najmä RTVS. Zastavenie fungovania alebo obmedzenia vlády SR a NR SR je neprijateľné. Zároveň by bolo nezodpovedné voči voličom koalície, uvádzajú v tlačovej správe.

Rozdúchavanie vášní niektorými denníkmi a televíziami

Jednota dôchodcov na Slovensku preto vyzýva politické strany, aby neprichádzali s návrhmi, ktoré majú pozastaviť alebo obmedziť fungovanie a riadnu činnosť NR SR a Vlády SR. Takéto návrhy sú podľa JDS pokračovaním politiky nerešpektovania “vôle ľudu”, ktorá dostala spoločnosť do aktuálneho stavu.

Slovenskí voliči podľa JDS opakovane prejavili svoju vôľu v parlamentných voľbách v septembri 2023 aj prezidentských voľbách v 2024. Vláda SR aj NR SR má tak jasný mandát na realizáciu „vôle ľudu“ väčšiny spoločnosti, čo treba demokraticky rešpektovať. Podľa JDS je relevantný návrh, ktorým by sa obmedzila politická konfrontácia vo verejnom priestore.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezident SR Ivan Gašparovič (vpravo) prijal predsedu vlády SR Roberta Fica
  2. Atentátnik Juraj Cintula v rukách polície
  3. Na snímke zľava predseda HLAS-SD Peter Pellegrini, predseda SNS Andrej Danko

JDS zároveň veľmi negatívne vníma opätovné rozdúchavanie vášní niektorých denníkov a televízií, najmä Denníka N, SME, Markízy ale najmä RTVS. Vyzýva na ich okamžité zastavenie, najmä šírenie podprahovej komunikácie týchto médií a to konšpirovaním, dezinformáciami či účelovým, jednostranným výberom diskutujúcich a hostí, ktoré sú následne zdrojom nenávistných komentárov a článkov na sociálnych sieťach.

Takisto je podľa JDS neprimerane populistické a nezodpovedné prichádzať s návrhmi na odvolávanie členov Vlády SR ľuďmi, ktorí sú jednými z hlavných vinníkov súčasného marazmu v našej spoločnosti. Členovia JDS želajú skoré uzdravenie predsedovi vlády SR pánovi Robertovi Ficovi. Veľmi sa tešia z pozitívnych správ ohľadne jeho zdravotného stavu.

Michal Kotian Predseda JDS

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

JDS negatívne vníma opätovné rozdúchavanie vášní niektorými denníkmi a televíziami

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne