HK Nitra - HC Slovan Bratislava, foto:tasr

Hokejisti Slovana Bratislava uspeli v utorňajšej dohrávke 9. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 4:3 po samostatných nájazdoch.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Sumár zápasu:

Vedenia sa ujala Nitra

Ako prví sa ujali vedenia v 4. minúte Nitrania. Strelecký účet v drese Nitry si otvoril americký obranca Ege. Príležitosti na vyrovnanie mali Ranford aj O’Donnell, no Cowley odolal. Domáci ponúkli Slovanu štvorminútovú presilovku, v ktorej vyrovnal na 1:1 dôrazný Matoušek. V druhej časti boli jasne lepší „corgoni“. Bolo to aj vďaka nedisciplinovanosti hostí. Nitra potrestala fauly „belasých“ dvakrát. Najskôr v 25. minúte využil presilovku Foget a na rozdiel dvoch gólov zvýšil v polovici zápasu Tvrdoň. Z ojedinelého výpadu hostí, navyše v oslabení, dokázal znížiť už o 32 sekúnd Kundrík. Nitrania následne viackrát zavreli súpera v pásme a problémy robil obrane Slovana najmä aktívny Finlay.

Nevyužité šance Jendeka

V 48. minúte mohli potrestať Jendek s Jasencom zaváhanie Hřebíčka, no Nitru podržal Cowley. V 55. minúte zas nevyužil veľkú šancu Minárik, ktorý osamotený medzi kruhmi prestrelil Parksovu bránku. Slovan to dokázal potrestať najlepšie, ako sa dalo. V 57. minúte zakončil brejkovú situáciu nekompromisnou strelou Kytnár a poslal zápas do predĺženia. V 63. minúte fauloval domáci Slovák, no Nitru podržal Cowley. To sa už nedá povedať o samostatných nájazdoch, v ktorých prekonali amerického brankára Nitry všetci štyria exekútori Slovana.