Zápas Bostonu proti Caroline, foto:tasr

Napínavé play off NHL: Tampa, Boston a Edmonton si vynútili siedme zápasy

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom si v 1. kole play off NHL vynútili siedmy zápas. V šiestom súboji štvrťfinále Východnej konferencie si dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára poradil doma s Torontom 4:3 po predĺžení a vyrovnal stav série na 3:3.

Černák odohral vyše 26 minút

Černák odohral takmer 27 minút, počas ktorých dvakrát ohrozil súperovho brankára. Pripísal si dva plusové body a rozdal päť hitov. Víťazný gól „bleskov“ strelil v 79. minúte Brayden Point. Rozhodujúci siedmy zápas je na programe v sobotu o 22.00 SELČ na ľade kanadského tímu.

Boston ide do siedmeho zápasu

Rovnako ako Tampa Bay si siedmy duel vynútili aj hráči Bostonu, ktorí zdolali Carolinu 5:2 a tiež Edmonton vďaka triumfu 4:2 v Los Angeles. V drese „olejárov“ dosiahli tri body Evander Kane (2+1) a kapitán Connor McDavid (1+2).

Viac zo športu:

1. Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.
  2. milan škriniar, luxusné lietadlo, futbalista, slovensko

Gól a asistenciu pri triumfe „medveďov“ zaznamenali Charlie Coyle a Brad Marchand. Postup do 2. kola si zaistili hráči St. Louis víťazstvom 5:1 nad Minnesotou. Wild zdolali 4:2 na zápasy.