eReport.sk
R. Takáč, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
Richard Takáč (Smer-SD), foto:tasr

Takáč: Problémom je dvojitá kvalita potravín. V reťazcoch musíme mať oveľa väčšie množstvo slovenských potravín


Richard Takáč sa zúčastnil na oslavách 1. Mája, ktoré sa konali v deň predtým v Bánovciach nad Bebravou. Minister Takáč hovoril aj o tom, že slovenské potraviny sú vysoko kvalitné. Je preto škoda, že v reťazcoch sa ich nenachádza také množstvo, ako by si predstavoval. A nielen to, stretávame sa s dvojitou kvalitou potravín zo zahraničia. Toto chce minister pôdohospodárstva zmeniť.

Dvojitá kvalita potravín

Podľa R. Takáča je problémom na Slovensku dvojitá kvalita potravín. Je sklamaný, že po dvadsiatich rokoch nášho členstva v EÚ majú naši poľnohospodári iba 80% priamych platieb, v porovnaní s inými krajinami, ako sú napr. Nemecko, Francúzsko.

Minister R. Takáč pre eReport

Verí tomu, že Europoslanci za SMER-SSD budú vedieť cez svoju službu v Europarlamente tieto nezrovnalosti napraviť. Tak, aby sme boli konkurencieschopní s našimi produktami v Európe.  

Minister pôdohospodárstva upozornil, že tento rok pôjde najvyššia suma, možno až 200 tisíc eur pre pôdohospodárov. Pre porovnanie, pred niekoľkými rokmi bola celková pomoci pre pôdohospodárov iba 1 milión eur.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Takáč: Problémom je dvojitá kvalita potravín. V reťazcoch musíme mať oveľa väčšie množstvo slovenských potravín

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: