eReport.sk
Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.
Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie. Foto: tasr

Komu ostal v rukách Čierny Peter? Šatan prezradil, ako asi bude vyzerať tím hokejistov pre MS!

V tíme slovenskej hokejovej reprezentácie nepokračujú po domácom turnaji Kaufland Cup brankár Dominik Riečický, obranca Patrik Koch a útočníci Jozef Baláž a Marek Valach. Konečná nominácia na MS vo Fínsku bude známa v pondelok 9. mája.

Vedenie reprezentácie očakáva príchod brankára Adama Húsku, ktorý nahradí Riečického a vo Fínsku vytvorí trojicu s Patrikom Rybárom a Matejom Tomekom. „Letenku má vyriešenú, v utorok sa pripojí k tímu,“ povedal generálny manažér Miroslav Šatan.

V tíme pokračuje aj 17-ročný Adam Sýkora

Otázniky visia nad obrancami Matejom Grmanom a Martinom Gernátom, ktorých čakajú vyšetrenia. Definitíva by mala padnúť v pondelok. V tíme pokračuje aj 17-ročný útočník Adam Sýkora, ktorý má za sebou zatiaľ iba jeden zápas v A-mužstve. Svoj reprezentačný debut okorenil gólom do bránky Nórska. „Zaujal nielen výkonom v tom zápase, ale aj v extralige. Je to ďalší mladý, nádejný hráč, ktorému sme sa rozhodli dať šancu. Je pravdepodobné, že s nami pocestuje na MS, no zrejme bude v úlohe „čakateľa.“ Závisieť to bude aj od toho, či ešte prídu nejakí hráči zo zámoria,“ načrtol Šatan.

Je to asi najhoršia časť práce generálneho manažéra. Verím však, že hráči, ktorí v tíme skončili, to nevezmú demotivačne.

Miroslav Šatan.

Reprezentační tréneri počítajú aj s útočníkom Milošom Romanom a obrancom Adamom Jánošíkom, ktorí na Kaufland Cupe nehrali. Podľa Šatana nikdy nie je ľahké oznámiť hráčom, že v reprezentačnom tíme končia. Upriamil však pozornosť na príklady ako Pavol Regenda, ktorý sa nevošiel do tímu pre MS 2021 v Rige, na ďalšej vrcholnej akcii na ZOH v Pekingu však patril k oporám tímu. „Je to asi najhoršia časť práce generálneho manažéra. Verím však, že hráči, ktorí v tíme skončili, to nevezmú demotivačne. Tí, ktorým sme sa dnes poďakovali a rozlúčili sme sa s nimi, budú mať v budúcnosti otvorené dvere do reprezentácie.“

Jedno alebo dve miesta budú spočiatku otvorené

Do stavby kádra SR pre MS ešte môže zasiahnuť vývoj zápasov NHL. V hre sú obrancovia Erik Černák a Martin Fehérváry, ktorých Tampa Bay, resp. Washington v súčasnosti bojujú v prvom kole play off. „Pokiaľ hrajú play off, tak ich nebudeme vyrušovať. Nie je to profesionálne a ani dovolené. Keď im play off nevyjde, tak ich budeme kontaktovať. Jedno alebo dve miesta budú spočiatku otvorené. Počkáme pár dní, možno 2-3 zápasy, kým spravíme definitívne rozhodnutie v tomto smere,“ prezradil Šatan.

Aktuálny menoslov hráčov v príprave na MS 2022:

  • Brankári: Patrik Rybár, Matej Tomek, Adam Húska,
  • Obrancovia: Martin Bučko, Peter Čerešňák, Daniel Gachulinec, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Adam Jánošík, Šimon Nemec, Mislav Rosandič
  • Útočníci: Adrián Holešinský, Andrej Kollár, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Mário Lunter, Jakub Minárik, Kristián Pospíšil, Pavol Regenda, Miloš Roman, Juraj Slafkovský, Adam Sýkora, Samuel Takáč, Alex Tamáši, Tomáš Tatar

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke brankár Maďarska Miklós Rajna.
  2. Miloš Kelemen počas tréningu mužskej hokejovej reprezentácie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komu ostal v rukách Čierny Peter? Šatan prezradil, ako asi bude vyzerať tím hokejistov pre MS!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti