eReport.sk
Pokrytecký Hašek?
Bývalý český brankár Dominik Hašek, foto:tasr

Rusofób Hašek? Exhokejista sa pustil do Ficovej vlády. Vraj jej vinou slovenskí hokejisti v KHL podporujú zabíjanie Ukrajincov


Podľa Hašeka je fakt, že slovenskí hokejisti v KHL vytvárajú svojou prácou hodnoty, ktoré Rusko používa proti Ukrajine a pre prácu slovenských občanov v Rusku zomiera na Ukrajine viac ľudí.

Bývalý hokejový brankár Dominik Hašek znova kritizuje postoj Slovenska ku možnej účasti hráčov z KHL na blížiacich sa majstrovstvách sveta 2024 v Českej republike. V kritike dokonca pritvrdil a pustil sa do vládnej koalície.

Hašek patrí k hlasným kritikom Ruska a jeho vojnového ťaženia na Ukrajine. Rodák z Pardubíc nedávno oznámil rozhodnutie, že vstupuje do politiky. Kandidovať bude do českého Senátu za stranu TOP 09. Od vypuknutia vojny na Ukrajine tvrdo kritizuje športové pomery v Európe, ale i v zámorí. Nepáči sa mu servilnosť voči ruskej agresii.

Kauza Hudáček

Už viackrát kritizoval postoje slovenskej vlády a vyjadroval sa tiež ku kauze Júliusa Hudáčka, ktorého angažovalo Kladno, no rýchlo s nim rozviazalo zmluvu. Slovenský brankár po predčasnom konci v Česku zamieril do nemeckého Frankfurtu. Mal výborný štart v novom klube a stal sa okamžite miláčikom fanúšikov.

„Ako k tomu pristupujú fanúšikovia v Nemecku, záleží na ich mentalite a na tom, čo je v danej chvíli pre nich viac podstatné,“ reagoval vtedy Hašek na vrelé prijatie Hudáčka v Nemecku.

Vraj pomáhame teroristickému Rusku

V stĺpčeku pre tlačený Denník Šport Hašek najnovšie napísal: „Začal by som od toho, kde je hlavný problém. Vaši zákonodarcovia, bývalá či súčasná vláda, ktorej dali občania vašej krajiny hlas, povoľujú od počiatku vojnového konfliktu na Ukrajine pracovať v krajine, ktorá vedie imperialistickú vojnu a pácha tam zločiny.

Je fakt, že slovenskí občania tam vytvárajú prácou hodnoty, ktoré Rusko používa proti Ukrajine a proti našim spojencom vrátane Slovenska. Do teroristického Ruska vaši občania dovážajú pracovnú silu.

Keď dnes pracuje v Rusku deväť slovenských hokejistov hrajúcich v KHL, znamená to, že o deväť viac Rusov môže bojovať a zabíjať na fronte, alebo o deväť viac Rusov robí teroristické zločiny v Európe, alebo o deväť viac Rusov pracuje v továrni na výrobu munície.

Naši hráči vraj podporujú vraždenie

O tomto rozhodli svojím postojom vaši poslanci, ktorých ste si zvolili. Preto všetci vaši občania pracujú v Rusku úplne legálne, tak ako im povoľujú zákony.

Zákon zakazujúci podobnú činnosť mali prijať medzi prvými hneď po vypuknutí vojny. Pretože každá práca vytvára hodnoty a každý štát ich využíva k dosiahnutiu svojich cieľov. A cieľ Ruska je momentálne dobyvačné ťaženie na Ukrajine.

Fakt je aj to, že pre prácu vašich občanov v Rusku zomiera z vyššie uvedených dôvodov na Ukrajine viac ľudí a život nepriateľov Ruska (čiže aj nás) je vo väčšom nebezpečí.

Ak by ste chceli hľadať vinníka z Putinovej imperialistickej vojny, tak to nie sú vaši občania (napríklad hokejisti), ktorí tam pracujú legálne podľa zákonov vašej krajiny. V prvom rade treba viniť tých, ktorí takto nastavili zákony, čo sú vaši poslanci a vláda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.

Žiadni hokejisti z KHL na majstrovstvách sveta

Momentálne chcete, aby Slovenský zväz ľadového hokeja rozhodol o tom, na čo má asi vaša spoločnosť, predpokladám, názor päťdesiat na päťdesiat.

Keby som mal hovoriť za seba, tak by som hráčov z KHL na majstrovstvách sveta nechcel, lebo ich práca v Rusku je podpora ruskej vojny a preto umiera viac Ukrajincov. Život kladiem nad akúkoľvek hru alebo úspechy v športe.

Znova však opakujem, že do tejto situácie dostali všetkých slovenských občanov, aj hokejistov, vaši poslanci, ktorých ste si zvolili. Oni svojou nečinnosťou (nevytvorením zákona) im nastavili pravidlá, že správať sa podľa slovenských zákonov vedie k podpore ruskej imperialistickej vojny.

Na záver by som rád zdôraznil, že to isté platí aj o Českej republike. Naši zákonodarcovia sa touto podporou vojny (vytváraním hodnôt v zemi nepriateľa a dovozom pracovnej sily) doteraz tiež vôbec nezaoberali.

Čo sa týka Českého zväzu ľadového hokeja, ten rozhodol, že hokejisti pôsobiaci v Rusku, hrať za reprezentáciu nemôžu. Vzhľadom na danú situáciu to považujem za správne.“

Zdroj: X (Twitter) – Tomáš Prokop

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusofób Hašek? Exhokejista sa pustil do Ficovej vlády. Vraj jej vinou slovenskí hokejisti v KHL podporujú zabíjanie Ukrajincov

Odoberať
Upozorniť na
61 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne