eReport.sk
Juraj Slafkovský. Zdroj: X / NHL

Skvelý Juraj Slafkovský neprestáva udivovať: V noci strelil v NHL svoj prvý hetrik!


Zdá sa, že Slovensku vyrastá v zámorí ďalší hokejový klenot. Juraj Slafkovský začína potvrdzovať, prečo bol v drafte v roku 2022 zaradený na prvú priečku. Uplynulá sezóna mu síce vinou zranenia nevyšla podľa predstáv, tá súčasná mu ale zatiaľ vychádza skvelo, čo potvrdzujú aj jeho číselné štatistiky.

Hetrik za necelých 15 minút na ľade

V tejto sezóne odohral v drese Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský 78 zápasov, pričom v nich nazbieral spolu 48 bodov a už iba dva mu chýbajú k dosiahnutie magickej päťdesiatky. Dnes v noci strelil dokonca svoj prvý hetrik v NHL, čím počet jeho gólov dosiahol číslo 19, a za svoj výkon bol podľa portálu sportky.zoznam.sk ocenený hlasitým potleskom arény Bell Centre v Montreale.

Bolo to dosť hlučné a divoké. Príjemný pocit niečo také zažiť. Ešte nikdy som nedal hetrik, po ktorom by ľudia zahádzali ľad šiltovkami.

Juraj Slafkovský, hokejista Montrealu Canadiens a reprezentácie Slovenska

Súperom Montrealu bola Philadelphia Flyers, proti ktorej odohral v zápase odohral 14:58 minúty, počas ktorých šesťkrát vystrelil na bránku súpera, rozdal tri bodyčeky a pripísal si jeden plusový bod. Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia a diváci v aréne mu pripravili ovácie postojačky. „Bolo to dosť hlučné a divoké. Príjemný pocit niečo také zažiť. Ešte nikdy som nedal hetrik, po ktorom by ľudia zahádzali ľad šiltovkami,“ priznal Slafkovský pre zámorské médiá.

Zvládne útok na 50 bodovú hranicu?

V zámorí je zvykom, že diváci pri hetriku hokejistu zahádžu ľadovú plochu šiltovkami. Juraj si spomenul na zážitok z minulosti, keď sa mu tiež podarilo streliť hetrik. Jediný, kto na ľad hodil čapicu, bol však jeho otec. Slafkovský streli svoj prvý hetrik v NHL napriek tomu, že zdravotne nebol celkom v poriadku. „Som trochu chorý, cítim hrdlo. Ani som príliš dobre nespal. Ale môže to tak zostať, ak sa mi bude takto dariť každý zápas,“ prezradil zachrípnutým hlasom Juraj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slafkovský mužom zápasu
  2. Slafkovský mužom zápasu

Slafkovský sa stal druhým najmladším hráčom v histórii Montrealu, ktorému sa podarilo streliť hetrik a šiestym v poradí, ktorému sa to podarilo vo veku 20 rokov a menej. Pred ním to dokázali iba Guy Lafleur (trikrát), Ryan Poehling, Alex Galchenyuk, Stephane Richer a Bernie Geoffrion. Canadiens odohrajú v základnej časti ešte štyri duely, a tak méta 50 kanadských bodov môže byť Slafkovským pokorená. Keďže Montreal Canadiens sa do play off NHL neprebuje, mal by byť k dispozícii našej reprezentácii na nachádzajúce majstrovstvá sveta v Česku.

Zdroj: sportky.zoznam.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skvelý Juraj Slafkovský neprestáva udivovať: V noci strelil v NHL svoj prvý hetrik!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne