Slafkovský mužom zápasu
Juraj Slafkovský, Foto: ig/NHL

VIDEO Slafkovský na ľade opäť hviezdil. Vyrovnávajúci gól strelil iba sedem stotín sekundy pred koncom druhej tretiny!

Slovensko má opäť mladého hokejistu, ktorému to v zámorskej NHL „sype“. Najlepšia hokejová súťaž sveta je len pre tých najlepších a Juraj Slafkovský ukazuje, že medzi tých najlepších sa pomaly radí aj on. Slovensko tak môže mať znovu útočníka, ktorého dres vyvesia pod strechu z niektorých hál slávnych klubov NHL.

Najlepší Slovák v kanadskom bodovaní

Montreal Canadiens, klub v ktorom Juraj Slafkovský, 19-ročný slovenský útočník v súčasnosti hráva, a ktorý ho draftoval z 1. miesta, sa v noci na dnes predstavil na Floride. Proti panterom síce prehral v riadnom hracom čase 3:3 a prehral po nájazdoch, naša vychádzajúca hviezda ale po štvorzápasovej odmlke znovu bodovala.

Jeho hviezda vyšla iba sedem stotín sekundy pred koncom druhej tretiny keď vyrovnával na 2:2. Po 60 zápasoch základnej časti má košický rodák na svojom konte už 31 bodov za 13 gólov a 18 asistencií a zo slovenských hráčov mu patrí v kanadskom bodovaní suverénna prvá priečka.

Juraj Slafkovský hýril proti Floride hýril aktivitou a na súperovu bránku vyslal až šesť striel. Tá gólová po buly, keď prudkou strelou prekonal brankára Panthers Anthonyho Stolarza. Proti zatiaľ najúspešnejšiemu tímu základnej časti odohral 19 minút a 4 sekundy.