eReport.sk
Craig Ramsay a Miroslav Šatan, foto:tasr

Budú alebo nebudú hráči z KHL reprezentovať SR? Lintner je proti, Valábik za, posledné slovo má Šatan

V aktuálnej sezóne si oblieklo deväť Slovákov dres tímu pôsobiaceho v KHL. Michal Čajkovský, Adam Líška či Tomáš Jurčo patria medzi ťahúňov svojich tímov. V KHL pôsobí aj dvojica slovenských brankárov.

Slovenská hokejová reprezentácia sa v máji predstaví na Majstrovstvách sveta v Česku. Naši západní susedia sú proti účasti hráčov v KHL na šampionáte vyhranení a úajne sa obávajú, že Slovensko bude jediným tímom na MS s hráčmi z ruskej ligy.

Lintner je proti, Valábik by súhlasil

O tom, či dostanú hráči pôsobiaci v ruskej súťaži zelenú, alebo zväz potvrdí svoje vlaňajšie rozhodnutie, by mala padnúť definitíva v najbližších týždňoch.

„Myslím si, že táto téma dozreje a bude to apríl, kedy sa bude musieť urobiť nejaké rozhodnutie. Rozoberie sa to z viacerých hľadísk a momentálne sa k tomu nechceme vyjadrovať. Určite k tomu nejaké stanovisko príde v čase, keď ho bude treba urobiť,“ konštatuje šéf SZĽH a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Svoj pohľad na vec poskytol v rozhovore pre Športweb aj bývalý slovenský reprezentant a majster sveta z Göteborgu Richard Lintner.

„Je absolútne jasné, že hráči z KHL sa z viacerých dôvodov nemôžu zúčastniť MS v Česku. Názory sú dva, ale prax je iná. Viete si predstaviť, že by nastúpili na MS v Česku slovenskí hokejisti v situácii, keď žiadny iný národný tím hráčov z KHL neprivedie?

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pokrytecký Hašek?
  2. Erdogan stojí za Palestínou
  3. Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.
  4. Budú brať na vojnu aj deti
  5. Štát nemôže riadiť Hamran
  6. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok

Rozbije to kabínu a dokonca by som sa bál aj o bezpečnosť hráčov. Je to nemožné. Preto to považujem za nezmyselnú tému a verím, že sa nebude otvárať,“ mieni Lintner.

Opačný názor má na situáciu bývalý reprezentant a spolukomentátor Boris Valábik. Podľa neho je potrebné oddeľovať osobný postoj od čisto profesionálneho.

„Ak by som bol prezident SZĽH, povolil by som hráčom z KHL štart na majstrovstvách sveta, pretože to oddeľujem od samotnej vojny a nemyslím si, že ich odchodom z KHL by sa niečo zmenilo. Viac tam vidím trest pre našich chalanov ako trest pre Rusko,“ konštatuje Valábik.

Naši v KHL

Ktorí Slováci hrajú v KHL?

V aktuálnej sezóne si oblieklo deväť Slovákov dres tímu pôsobiaceho v KHL.

Ide o útočníkov Adama Lišku (Čerepovec), Michala Krištofa (Soči), a Tomáša Jurča (Omsk). Z obrancov hrajú v Rusku Michal Čajkovský (Spartak Moskva), Martin Gernát (Jaroslavľ), Christián Jaroš (Čerepovec) a Mislav Rosandič (Togliatii). V KHL pôsobí aj dvojica slovenských brankárov Patrik Rybár (Spartak Moskva) a Adam Húska (Nižnij Novgorod).

Zdroj: Športweb


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budú alebo nebudú hráči z KHL reprezentovať SR? Lintner je proti, Valábik za, posledné slovo má Šatan

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Najnovšie