Nórov sme porazili rozdielom triedy
Radosť slovenských hokejistov, foto:tasr

Skvelý výkon: Slováci vo svojom prvom prípravnom zápase pred MS porazili Švajčiarov!

Slovenskí hokejisti víťazne vstúpili do záverečnej prípravy na majstrovstvá sveta. Vo štvrtkovom stretnutí v Humennom zdolali Švajčiarsko 3:0.

Slováci porazili Švajčiarov

Oporou domáceho tímu bol brankár Dávid Hrenák, ktorý si udržal čisté konto. Skóre otvoril v 19. minúte Martin Faško-Rudáš, v 56. minúte zvýšil náskok Alex Tamáši a v záverečnej minúte spečatil triumf do prázdnej bránky Andrej Kollár. Premiéru v reprezentačnom A-tíme absolvoval obranca Rayen Petrovický.

1. Pokrytecký Hašek?
  2. S odchodom Hegera sa problém nevyriešil!

Generálka pred MS

Národný tím sa prvýkrát v histórii predstavil v Humennom, kde vypredaný zimný štadión (3150 divákov) vytvoril výbornú kulisu. Slováci nastúpia v rovnakom dejisku aj na druhý prípravný duel so Švajčiarskom v rámci Kaufland Challenge vo štvrtok opäť o 16.30 h. Počas záverečnej prípravy na májové MS v Ostrave odohrajú ešte šesť stretnutí. V apríli ich čaká dvojzápas v Nemecku (18.4. v Kaufbeurene a 20.4. v Augsburgu) a doma s Českom (26.4. v Trenčíne a 27.4. v Bratislave), 3. mája privítajú v Žiline Poľsko a 7. mája sa v generálke na MS stretnú v Bratislave s USA.