eReport.sk
Peter Pellegrini, foto:fb/pp

Pellegrini si pripomína výročie vstupu do EÚ: Označil to za historický míľnik našej histórie


Presne pred 20 rokmi, 1.5.2004 sa stala Slovenská republika členom Európskej únii. Toto výročie si pripomína aj novozvolený prezident Peter Pellegrini. Ten dlhodobo, aj počas predvolebnej kampani deklaroval, že Slovensko je pevným a spoľahlivým členom medzinárodných spoločenstiev, ako EÚ či NATO.

Miľník v slovenskej histórii

„Prvý máj ale patrí nielen oslave práce. Pripomíname si aj jeden z najvýznamnejších míľnikov histórie Slovenska, ktorým bol náš vstup do Európskej únie. Ako novozvolený prezident budem robiť všetko pre to, aby sme boli plnohodnotným členom veľkej európskej rodiny. Vždy však budem na prvom mieste brániť slovenské národnoštátne záujmy. A veľmi si želám, aby nás po júnový voľbách v Európskom parlamentu reprezentovali ľudia, ktorí sa neboja prehovoriť vtedy, keď sa treba zastať svojej vlasti a obhajovať jej záujem.” Píše novozvolený prezident.

Významný sviatok

Okrem členstva v Únii si dnes Slováci uctievajú aj Sviatok práce. Pre vládne sociálnodemokratické strany Hlas a Smer je to jeden z najdôležitejších sviatkov, pretože poukazuje na to, ako pracujúci ľudia, či tí, ktorí celý život pracovali tvoria a tvorili hodnoty našej krajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Soros mladší bude ešte progresívnejší
  2. R. Fico pre eReport, Screenshot

„Prvý máj je pre mňa ako sociálneho demokrata mimoriadne významný deň. Oslavujeme sviatok práce, ktorý symbolicky pripomína aj to, že nás spoločne čaká ešte množstvo práce. Práce na tom, aby Slovensko skutočne prosperovalo a bolo čoraz lepším miestom pre život každého jedného človeka. Som však rád, že ideme po dobrej ceste. Robíme všetko pre to, aby sme na Slovensku mali čoraz viac a dobre ohodnotenej práce, aby ľudia našli svoj zmysel a uplatnenie v každom kúte našej krajiny.” napísal Peter Pellegrini na sociálnej sieti.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini si pripomína výročie vstupu do EÚ: Označil to za historický míľnik našej histórie

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: