eReport.sk
Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.
Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie. Foto: tasr

Padla definitíva: Slovenskí hokejisti z KHL na majstrovstvách reprezentovať nebudú!


Padla definitíva! Téma, ktorá opäť raz rozdeľovala spoločnosť na dva tábory. Majú, či nemajú mať možnosť slovenskí hokejisti hrajúci v KHL reprezentovať? Kým jeden tábor hovoril o jasnom nie, pretože títo hokejisti propagujú vojnu na Ukrajine, druhý tábor zase hovoril, že politika do športu jednoducho nepatrí.

Padla definitíva

Teraz však vášňam definitívne odzvonilo. Slovenský zväz ľadového hokej na dnešnom výbore túto tému uzavrel. Slovenskí hokejisti hrajúci v ruskej Kontinentálnej lige hrať na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Česku nebudú! Čo sa píše v odôvodnení?

Slovenskí hokejisti z KHL na majstrovstvách reprezentovať nebudú

Výkonný výbor SZĽH sa na tohtotýždňovom zasadnutí zaoberal aj témou účasti hráčov z KHL v národnom tíme na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta. Členovia VV konštatovali, že každý hokejista, ktorý vlastní slovenský pas a má požadovanú výkonnosť, má právo reprezentovať Slovensko na medzinárodných podujatiach. Avšak vzhľadom na to, že súčasní slovenskí reprezentanti pôsobiaci v KHL z rôznych dôvodov – či už zdravotných, osobných, rodinných alebo iných, nie sú pred vrcholom sezóny k dispozícii pre potreby národného tímu, pre Výkonný výbor SZĽH a slovenskú reprezentáciu je táto téma pre majstrovstvá sveta 2024 uzavretá.“ Uvádza v stanovisku zväzu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pokrytecký Hašek?
  2. S odchodom Hegera sa problém nevyriešil!

Či je tomu skutočne tak a dôvody sú také, ako sa uvádzajú, alebo hokejový zväz podľahol tlaku časti verejnosti, ale aj niektorých predstaviteľov českého hokeja, je už na uvážaní.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Padla definitíva: Slovenskí hokejisti z KHL na majstrovstvách reprezentovať nebudú!

Odoberať
Upozorniť na
36 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre