eReport.sk
Maďarský futbalový majster Ferencávos Budapešť získa lukratívneho a najmä bohatého sponzora. foto: facebook.com

Maďarský majster Ferencváros Budapešť získa lukratívneho sponzora z Ruska a s ním obrovské milióny


Každý futbalový funkcionár vie, že bez peňazí sa dobrý futbal robiť nedá. Platí to ale pre všetky športy, lebo šport sa bez financií od sponzorov či od štátu nezaobíde. Veľmi lukratívneho sponzora získa maďarský futbalový veľkoklub Ferencváros Budapešť, ktorý do klubovej kasy prinesie poriadny balík peňazí. Spoločnosť je síce zo „zakázanej“ krajiny, jeho peniaze ale Fradi významne pomôžu.

Návrh zmluvy je už pripravený

Fradi, ako Ferencváros familiárne volajú fanúšikovia, sa už pripravuje na oslavu svojho 35. maďarského ligového titulu, bude môcť už čoskoro okrem početnej fanúšikovskej základne počítať aj s podporou globálnej spoločnosti. Prirodzene, ak obe strany podpíšu návrh sponzorskej zmluvy. Informujú o tom maďarské bulvárne noviny Blikk, podľa ktorých je verejným tajomstvom, že s funkcionármi Ferencvárosu Budapešť o veľkom sponzorstve rokuje globálna spoločnosť Gazprom. Blikk píše, že „ďalší sponzorský kontrakt vo veľkom rozsahu je na spadnutie“. Ako informuje portál blikk.hu informáciu už zachytili aj ruské noviny, a podľa championat.com môže ročný rozpočet FTC vyskočiť na 50 miliónov eur vďaka ropnej spoločnosti, ktorá podporuje Zenit Petrohrad a srbskú Crvenu zvezdu Belehrad.

Ďalší sponzorský kontrakt vo veľkom rozsahu je na spadnutie.

Blikk, maďarské bulvárne noviny

Podľa informácií blikk.hu rokovania už pokročili tak ďaleko, že návrh zmluvy je už pripravený, takže je šanca, že k oficiálnej dohode medzi stranami dôjde v najbližších týždňoch. Kým však dohoda nebude podpísaná, ani jedna zo strán nechce novinky komentovať. Ruská spoločnosť Gazprom je najväčším svetovým producentom zemného plynu. Nedávno bola sponzorom nemeckého klubu Schalke 04 a dlho bola jedným z kľúčových podporovateľov Európskej futbalovej únie (UEFA). Zmluva s UEFA, ale aj s nemeckým klubom, ktorý sa dnes potáca v II. lige, bola vypovedaná na oboch miestach po tom, čo na ňu Rusko zaútočilo Ukrajinou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ropa, ropné produkty, dovoz Rusko
  2. Marián Kéry
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.

Podľa zdrojov portálu blikk.hu v Srbsku spoločnosť každoročne podporuje Crvenu zvezdu Belehrad sumou päť miliónov eur. Ešte väčšiu čiastku zrejme pridelia Rusi Ferencvárosu, ktorého ročný rozpočet pravdepodobne prekročí 20 miliárd HUF (51 miliónov eur). Z posledných dostupných údajov podľa výročnej správy dosiahol klub za rok 2022 rozpočet 17,2 miliardy HUF (43,8 milióna eur). S peniazmi od ruskej spoločnosti môže maďarský majster pomýšľať na výraznejší vstup medzi elitnú európsku futbalovú spoločnosť.

Zdroj: blikk.hu

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarský majster Ferencváros Budapešť získa lukratívneho sponzora z Ruska a s ním obrovské milióny

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej