eReport.sk
K. Roth Neveďalová, Screenshot
K. Roth Neveďalová, Screenshot

K. Roth Neveďalová: EÚ je stále dobrý klub ale musíme zmeniť jeho vedenie


Europoslankyňa hovorila s redaktorom eReportu o svojom vzťahu k Sviatku práce aj k EÚ. Katarína Roth Neveďalová je presvedčená, že Európska únia je krásny projekt, ale jeho vedenie je zlé. „Treba spomaliť integráciu a viac hovoriť o ľuďoch, nie o klimatických cieľoch a ochrane životného prostredia,“ povedala europoslankyňa.

EÚ je krásny projekt, vedenie nie je dobré

Sviatok práce sa europoslankyni spája s rozkvitnutou čerešňou ale zároveň aj s oslavou práce ľudí. Dáva dôraz hlavne na ťažkú prácu a vlastne prácu akéhokoľvek druhu. Podľa Neveďalovej musia byť pracovné podmienky zodpovedajúce, musí byť nastavené dobré ohodnotenie zamestnancov a mala by byť zabezpečená ochrana zamestnancov pri práci.  

Podľa Kataríny Roth Neveďalovej je trošku smutné, že ešte aj v 21. storočí treba bojovať za zamestnancov, aby dostávali adekvátne zaplatené za svoju prácu.

Následne prešla reč na Európsku úniu a Európsky parlament. Podľa Roth Neveďalovej je EÚ stále dobrá inštitúcia ale sú v nej nesprávni ľudia vo vedení. Podľa političky je práve preto mimoriadne dôležité to, koho si ľudia do Europarlamentu zvolia. EÚ je pre ňu krásny európsky projekt ale treba spomaliť integráciu a viac hovoriť o ľuďoch, nie o klimatických cieľoch a ochrane životného prostredia.

Katarína Roth Neveďalová otvorene povedala, že U. von der Leyenová do vedenia nepatrí. Podľa nej nie je dobrá líderka a viac zastupovala záujmy veľkých firiem ako je napríklad Pfizer, ako záujmy ľudí.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

K. Roth Neveďalová: EÚ je stále dobrý klub ale musíme zmeniť jeho vedenie

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: