Slovenský hokejista v drese New Yorku Islanders Zdeno Chára, foto:tasr

Zdeno Chára sa pobil, Tampa bez Černáka vyhrala v Los Angeles

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v noci na stredu v NHL na ľade Philadelphie 4:3 po samostatných nájazdoch. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za „ostrovanov“ 16:18 min., vyslal dve strely na bránku, pripísal si mínusku a odsedel sedem trestných minút.

V tretej tretine dostal päťminútový trest za bitku po tom, ako sa pobil s útočníkom „letcov“ Zackom MacEwenom. Flyers natiahli sériu prehier už na deväť duelov. O víťazstve Islanders rozhodol až v deviatej sérii nájazdov Oliver Wahlstrom. V ďalšom zápase domáci Washington zdolal Winnipeg 4:3 po predĺžení, autorom víťazného gólu bol v 26. sekunde predĺženia Tom Wilson.

Feherváry s plusovými bodmi

Slovenský zadák v službách Capitals Martin Fehérváry sa počas 20:59 min. na ľade prezentoval dvoma strelami a zapísal si dva plusové body. Tampa Bay bez zraneného obrancu Erika Černáka uspela v Los Angeles 6:4, v drese úradujúceho šampióna sa  dvomi gólmi a asistenciou zaskvel švédsky bek Victor Hedman.

Sekeru dostihol covid

„Blesky“ pre maródku nastúpili iba so štyrmi obrancami. Dallas podľahol Montrealu 3:5, v defenzíve Stars chýbal slovenský zadák Andrej Sekera, ktorý je na covidovej listine. Vancouver vyhral v Nashville 3:1, slovenský brankár Jaroslav Halák bol na striedačke, za Canucks chytal Thatcher Demko, ktorý predviedol 31 úspešných zákrokov.