Spartakovci v Žiline neuspeli

Futbalisti trnavského Spartaka podľahli vo víkendovom zápase v Žiline domácemu MŠK 0:2. V prvom polčase inkasovali z pokutového kopu,  po zbytočnej ruke Azanga. Po zmene strán zvýšil vedenie súpera Iľko. V momente, keď tréner Gašparík vymenil piatich hráčov naraz, bolo jasné, že hráči aj realizačný tím už sú mysľou v Košiciach, kde bude v stredu finále Slovenského pohára v ktorom Andeli nastúpia proti Ružomberku.

MŠK Žilina – Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly : 23. Jambor (z pokutového kopu), 55. Iľko

Zostavy :

Žilina

Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue – Ďatko (73. Adang), Gidi, M. Sauer, D. Javorček – Bile (90. Bari), Jambor (73. Hranica), Iľko (62. Essomba)

Trnava

Takáč – Šulek, Koštrna (59. Ujlaky), Kóša (59. Paur), Bolaji – Bainović – Bukata, Ofori (59. Štefánik) – Daniel (59. Bernát), Poznar, Azango (59. Mikovič)

ŽK : Ofori, Ujlaky, Bernát

Rozhodovali : Glova – Štofík, Kmec

Diváci : 2061

Gól súpera zo zbytočnej penalty

Úvod zápasu patril domácim Žilinčanom, ktorí držaním lopty nepúšťali Trnavčanov veľmi do hry. Prvú šancu súpera si v 13. minúte vypracoval Sauer, keď sa kľučkami dostal až do nebezpečnej pozície v pokutovom území, no jeho strela letela mimo trnavskej brány. O päť minút mali spartakovci šťastie pri zakončení Gidiho do žrde. Do tretice sa už červeno-čierni neubránili. Aj keď, paradoxne gól súperovi vyslovene darovali. Po dlhom rohovom kope, zahral v pokutovom území rukou Azango. Nasledovala penalta pre Žilinu, ktorú Jambor premenil a Spartak prehrával. Do konca prvého dejstva sa už nič vážne na ihrisku nestalo.

Druhé dejstvo prípravou na pohárové finále

Do druhého polčasu nastúpili Trnavčania s úmyslom v Žiline zabodovať. Vo chvíli keď si po desiatich minútach nedal pozor na krídle Daniel, zahrmelo pred trnavskou bránou po druhý raz. Javorček využil chybu Daniela a po jeho prudkom centri pred bránu spartakovcov sa gólovo presadil Iľko. Po tomto momente nasledoval málo vídaný moment. Tréner Gašparík využil po hodine hry päťnásobné striedanie. Na ihrisko nastúpil Bernát, Mikovič, Ujlaky, Štefánik a Paur. Dal jednoznačne najavo, že sa práve začala príprava na stredajšie finále Slovnaft Cupu v Košiciach proti Ružomberku. Dá sa povedať, že zápas sa už iba dohrával. V posledných piatich minútach mal ešte dve zaujímavé príležitosti pred žilinskou bránkou Mikovič, no Belka neprekonal. Keď sa v pridanom čase nepresadil z priameho kopu ani Bainović, Trnava odišla zo Žiliny bez bodov. Všetka pozornosť sa už sústreďuje na stredu a pohárové finále v Košiciach, kde môžu spartakovci zaznamenať pohárový hetrik.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík ( tréner Trnavy )

„Zápas začal svižne z oboch strán, bolo to vyrovnané, ale všetko preklopila penalta na stranu Žiliny. Dostali sme druhý lacný gól, po plánovanom striedaní sme už nepozerali na výsledok, ale na prípravu na finále pohára. Napriek tomu sme sa mohli vrátiť do zápasu po šanci Azanga, a dvoch šanciach Mikoviča, no to sa nám nepodarilo.“

Michal Ščasný ( tréner Žiliny )

„Zápas som videl podobne ako tréner Gašparík, v prvom polčase sme si vytvorili viac šancí a dali sme gól. Druhý polčas sme mohli zatvoriť skôr, nemali sme však ideálnu medzihru a stratili sme veľa lôpt. Mali sme aj šťastie, že Trnava nedala kontaktný gól. Tešíme sa z výhry, zároveň želám Trnave a Michalovi Gašparíkovi úspech vo finále pohára.“